Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan lovarda ahol edző...

Van olyan lovarda ahol edző nélküli is szabad ugrani a saját lovaddal?

Figyelt kérdés

A mi lovardánkban benne van a szabályzatban, hogy csak edző jelenléte mellett lehet ugrani, mert (nyilván) balesetveszélyes.


Ez mindenhol így van, vagy vannak kivételek? Nézzétek el, életem során csak egy lovardában lovagoltam/tartom a lovamat.



2020. máj. 11. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Hát más lovardákba nincs ilyen szabály. Én hülyeségnek is tartom.


Ha vagyok olyan szinten hogy magam képezzem a lovam akkor minek az edző? Hagyjuk már.


Keress másik lovardát.

2020. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Tessék?


Én fizetek, azt teszek a lóval amit akarok.

2020. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindig is furcsálltam igazából... Egy kis lovardáról van szó Budapesten.

Eddig sosem mertem edző nélkül felállítani az akadályokat, max rudazni szoktunk. Pedig nagyon szeretnék ugrómunkát is csinálni a lovammal. Még annyi, hogy nem most kezdtem ugrani, nem vagyok kezdő és nem is versenyzem, csak hobbiszinten lovagolok.

2020. máj. 11. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy “átlagos” lovarda, ahol a legtöbb lótartó/lovas kezdő ugrómunka terén akkor tényleg biztonságosabb így.

Az igaz, hogy nem tilthatja meg, hogy mit csinálj a lovaddal, de ha bértartó vagy és benne van a lovarda szabályzatában akkor a lovarda területén mégis. Ha nem tetszik ki tudtok menni a mezőre pár saját rúddal.

Gondolj bele, valami hozzá nem értő hobbilovas nekiáll ugribugrizni. Közben leesik, elszabadul a lova és balesetet okoz egy pályán tartózkodó másik lovasnak.


Viszont egy komolyabb, ugrómunkára specializálódott lovardában már tényleg nincs értelme ennek a szabálynak és ki is lennének akadva, akik versenyszerűen lovagolnak.


Ezért én még nem hagynám ott a lovardát, ha amúgy jó hely. Persze az is benne van a pakliban, hogy csak pénzlehúzás akar lenni, ha nagyon zavar költözzetek a lóval.


Egyébként úgy általánosságban nem ajánlom, hogy edző nélkül kezdj el ugratni kezdőként. Csúnya balesetek tudnak ebből lenni.

2020. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már tapasztalt ugrólovas vagy, akkor jó pár tucat ugróedzésen vagy túl, és ha tanultál belőlük, akkor fel tudsz magad is építeni egy edzést.

Viszont aki nem ért hozzá, nem tudja a távolságokat, bizonytalan, esetleg a lova nem elég képzett, ott jóval nagyobb az esély egy balesetre. Szerintem ez inkább egyedi megegyezés kérdése. Tehát ha te értesz az ugráshoz, tudod, hogy mit miért csinálsz és az edződ is rábólint, akkor te megegyezhetsz a lovarda tulajjal, hogy magadtól is edzhessél, havi 1x meg edzővel.

Nálunk aki ugrik, annak kötelező a gerincvédő, a felnőtteknek is, legyen akármilyen profi, mert egy komolyabb esésnél se a földet, se a rudat nem érdekli, hogy hány év tapasztalat van mögötted.

Én a magassági korlátot tartom, tehát egyedül nem edzek 60 cm felett. Vágta cavaletti 50 cm, egy ilyen kis akadály nem vészes. Egy sima rudazós edzésbe belefér. Itt már lehet szépen a távolságokkal játszani, tornáztatni,aztán ha magasabban akarok azt inkább edzővel teszem, mert rámszól, ha tartáshibám van, segít a rálovaglásban és elmondja mindig a jót és a rosszat is.

Ha nincs aki csesztessen főleg az elején, akkor elég sok hiba rögzülhet.

Még egy gondolat: lehet, hogy mindenki azt csinál mindenki a saját lovával amit akar, viszont a lovarda fenntarthatja, hogy mihez adja a nevét.

2020. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!