Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fél éve nem voltam lovagolni,...

Fél éve nem voltam lovagolni, viszont úgy néz ki, hogy június vége körül megyek lovastáborba. Mekkora izomlázra számítsak? Lesz akkora, mintha 4 éve nem ültem volna lovon? 1 hétig el fog tartani?

Figyelt kérdés
Esetleg van valami gyakorlat, amit itthon is eltudok végezni, hogy elkerüljem az izomlázt egy lovaglás után?😬

2020. jún. 2. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg nem lesz, nekem se volt, de megelőzheted guggolásokkal, vagy ha lábad közé szorítasz valami keményet, hiszen a lovat is kell ugyebár szorítani, hogy ne ess le. Fél év mondjuk n olyan nagy ügy :)
2020. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem változó. Nekem pl. minden "szezonnyitó" lovaglásnál szokott lenni kis izomlázam, de gyorsan elmúlik! Ha először csak kicsit kevesebb időre megyek ki, akkor pedig semmi..
2020. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Guggolgass előtte egy kicsit.

Én is nagyon ritkán járok lovagolni, nekem speciel nem volt izomlázam.

Hogyha lesz is izomlázad, nagyon minimálisan, szóval szerintem emiatt neaggódj.

Vigyázz a pacira! :)

2020. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg tábor előtt el tudsz menni néhány órára, az biztos segítene. Szerintem kis izomlázad lesz, de az azért túlélhető :)
2020. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sssaszem ***** válasza:
25%
Miért nem voltál fél éve lovagolni?
2020. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)


Sssaszem: azért nem voltam, mert tesiórán balesetet szenvedtem a térdemmel:(

2020. jún. 2. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig van izomlázam, pedig edzeni is járok, guggolgatok rendesen. Igaz most ritkábban, havi 1-2 alkalommal jutok lóra. Viszont ha rendesen csinálod, pl sokat tanügetsz, kengyelnélkülizel, akkor borítékolható. Általában 1-2 nap alatt túl van rajta az ember. Főleg, hogy másnap is lovagolsz és rádolgozol.
2020. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy szenvedtél balesetet tesiórán? Szekrényugrás közben sérültél meg?
2020. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rúdugrás közben. Valószínűleg rosszul rugaszkodtam el a bal lábammal, és ennek az lett az eredménye, hogy kiment a bal térdem.
2020. jún. 3. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!