Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ló való nekem?

Mekkora ló való nekem?

Figyelt kérdés
70kg 170cm vagyok. Hány cm az a ló ami elbír gond nélkül? Beleszerettem egy 150cmsbe, erősebb alkatú paci. Viszont valaki mondja hogy nyugodtan üljek rá, valaki pedig hogy egyáltalán nem kéne. Nektek mi erről a véleményetek?
2020. jún. 5. 01:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A 70 kg-ot simán elbírja (természetesen ha nincsenek láb és hátproblémái), de nem lesztek túl arányosak.

164 cm vagyok, a lovam 160, így szerintem elég arányosak vagyunk.

2020. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az én lovam most 170cm de még nőni fog, és mellé szeretnék mégegyet viszont tényleg megtetszett az a ló :)
2020. jún. 5. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A magasságoddal csisszes egy 150-es ló, de ha tényleg erősebb alkat akkor van remény.

A súlyod pedig a lótól függ. Hosszútávon a saját súlyúk 10-15%-ának a cipelése még nem okoz kárt a lovakban. Ha nagyjából tudod mekkora lóról van szó akkor végezz egy körülbelüli számolást és megtudod a választ. Persze ez csak abban az esetben mérvadó, ha a ló megfelelő kondiban van és egészséges (pl. soványan ugyebár nincs annyi ereje), helyesen fogod lovagolni (pl. nem pattogod szét a hátát) és a ló megfelelően izmolt (te sem tudsz kevéske izommal 25 kg-ot emelgetni, pedig amúgy menne).

2020. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyi azt kell számolnod hogy a ló súlyához viszonyítva te mennyi vagy és akkor onnantól kezdve tudni fogod, nem a magasság határozza meg, hanem a súly.
2020. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!