Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a zabla átmozgatása?

Mire jó a zabla átmozgatása?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hasonló funkciója van, mint a félfelvételnek, csak ez inkább a ló egyensúlyát hozza rendbe, nem figyelemfelkeltő és általában a feszesebb lovak szárra lovaglásában játszik szerepet, de ezen kívül nem tudok róla sok mindent. Zabla átmozgatásnak mondják, amikor a lónak a tempóján kell lassítani, de erre az esetre szerintem inkább félfelvételt használnak.

Olvastam külföldi díjlovasoktól (úgy hívják a zabla átmozgatást, hogy "connecting half-halt", vagyis valamiféle félfelvétel, tehát van valami összefüggés a kettő között), és így írják ennek a lovaglását:

Először mindkét lábunkkal többletenergiát keltünk a hátsó lábakban, amit a külső megtartó szárral úgymond visszaviszünk oda(gondolom ezzel elérve, hogy jobban maga ala lépjen a ló a hátsó lábaival), ezzel egyidőben a belső szárral lazítgatunk, hogy ne értelmezze a ló a külső szárat külső állításnak.

A félfelvétellel ellentétben itt nincs deréksegítség.

Valaki tudna erről mondani valamit? Mert most totál káosz van a fejemben.

Előre is köszi a válaszokat!



2020. jún. 13. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szár átmozgatása akkor van ha a ló kifeszül vagy elkezdi húzni a kezed. Ráfog a zablára, nem figyel.


Ugyan ezt félvfelvétellel el is csinálhatod, ló függő mikor mi kell neki.

2020. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha a ló tarkóból vagy nyakból feszes. Akkor, ha az adott ló éppen ezt igényli ahhoz, hogy valamilyen feladatot a közeljövőben meg tudjon csinálni. Akkor, ha a ló kifelé figyel, de erre elég lenne egy félfelvétel vagy állítás is.

Én úgy tudom, az erősségi sorrend a következő:

félfelvétel<átmozgatás<állítás<hajlítás<reszelés(ez fegyelmezés, nem kínzás, és ha megfelelő szituációban alkalmazzuk, nagy mértékben segít a ló kiképzésében vagy szinten tartásában, nyilván káros ha rosszkor alkalmazzuk. Tehát ezt nem azért írtam, hogy megkövessetek mekkora állatkínzó vagyok, kösz. )

Tehát az átmozdítás nem csak feladattól, hanem leginkább lótól és szituációtól függ, minden lónál más mozdulatok válnak be, ezért kell sokféle lovon ülni, hogy ne csak eggyet tudjunk lovagolni.

A feladata, hogy előkészítse a lovat, vagy olyan állapotba hozza, amivel később dolgozni lehet, ezzel lazítva a lovat, mivel az átmozdításnak apró masszírozás értéke is van, általában lazítja a lovat, persze van olyan ló amelyik beeszül rá, de idővel az is engedni szokott rá.

2020. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A válaszolók jókat írtak, de az is fontos, hogy ez a lazítási forma csizmasegítség nélkül nem működik.
2020. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettek! <3
2020. jún. 16. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!