Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell kengyelt + hevedert...

Hogy kell kengyelt + hevedert állítani a nyeregben ülve?

Figyelt kérdés

Általában a földről állítom be a kengyelt / hevedert, de az nem mimdig jó. Olyankor még a lóról kellene állítani rajta, csak én elég bénán tudom ezt megcsinálni egyedül. (Általában az oktató segítségét kérem, de nem szeretném mindig így csinálni, meg akarom tanulni, hogy hogyan kell a lovon ülve.) Nem tudok csak úgy fentről, 1 kézzel kengyelt / hevedert állítani. Másoknak meg simán megy, de én nem értem hogyan.. A pálcával pl mit csináljak addig? A lábamat hova tegyem? És hogyan csináljam az egészet?

Elnézést ha kicsit hülyén hangzik, de kérlek segítsetek, jó lenne ha meg tudnám csinálni..



2020. jún. 15. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszoktam tenni a pálcát a másik combom és nyereg közé. Oda szorítom addig.

Hevedert úgy huzz, hogy a lábadat előre rakod a nyeregszárny elé. Felhajtod a nyeregszárnyat és meghúzod a heveder szíjat felfele és vagy az újjaddal oda piszkálod a csatnak a pöckét vagy másik kézzel rásegítesz.


Kengyelnél csak kinyújtom lefele a lábam vagy kicsit hátrébb rakom. Lefele tolom a szíjat hogy lecsússzon a csat onnantól meg egyszerűen át teszem másik lyukba a pöcköt és vissza húzom az egész szíjat.


Nem nehéz ez, csak megvan a technikája.

2020. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta.

Plusz még esetleg kérj meg a lovardában egy tapasztalt lovast, hogy mutassa meg vagy lesd el egy edzésen.

Én annyira nem vagyok híve, mert balesetveszélyes tud lenni, de persze jó, ha ezt is tudja az ember.

2020. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Aki régóta lovagol abban rögzül, hogy hanyadik lyukba kell a kengyelt meg a hevedert állittani

Megszámolod hanyadik lyukba kell dugni a csatokat és utána tudni fogod,nem kell álligatni álladóan

2020. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 de ha lovagolsz 5-6 lovat az 5-6 nyereg, ráadásul ha szanaszét van lyukasztva a szíj akkor ember legyen a talpán aki betudja állítani rendesen és meg is jegyzi.


Bizonyos lovakon emiatt állandóan más hosszúságú kengyellel meg mindig felemás hosszal lovaglok mert lehetetlen belőni pontosan.

2020. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Kedves utolsó!

5-6 lóhoz nem kell 5-6 nyereg, ha jól illeszkedni. Egy nagyobb markamrájú nyereg, vagy hasonló méretű lovak esetén elég 1, maximum 2 nyereg is.

2020. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

#5


A lovardákban minden lónak saját nyerge van. Egyrészt azért, hogy egyszerre lehessen mindet lovagolni másrészt mert mindenféle fajta lónak más-más nyereg kell ami passzol rá.

2020. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kengyelnél kibújsz belőle a lábad lógatod. A felső szíjat húzod, hogy kezedben legyen a csat, aztán engedsz vagy húzol rajta. Utána annyira meghúzod, hogy a csat vissza kerüljön a lakathoz.

Hevedernélnis is sose teszem előre a lábam, inkább hátrébb teszem, mert ha gebasz van, megugrik a ló, akkor legalább van esélyem fentmaradni.

A pálcát nyeregszárny alá szoktam dugni vagy combbal szorítom.

2020. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
#5: az ám az igényes megoldás, hogy 5-6 lóhoz 1-2 nyerget használsz. Ez olyan, mintha 5-en lennétek tesók, de anyukátok csak 2 pár cipőt venne nektek, hiszen úgyse mentek egyszerre a játszóra, és a kisebbeknek jó a nagyobb cipő is... Fújj...
2020. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

A cipő más téma, mert ott gombásodás veszély lehet, a nyeregalátér + marvédő megakadályozza ezt a lovaknál.

Amint mondtam, ha mindegyik lóra illeszkedik a nyereg, (álunk nagy, 170-180as lovak vannak, nyergessel vizsgáltatva állapították meg hogy mindegyikre jók a nyergek, csak 1-2lóra van a második nyereg). Az egyetlen szempont a nyeregnél a ló iranyában az illeszkedés, hogy a háta ne sérüljön. Ki az az idióta, aki több plusz százezer forintot elkölt feleslegesen, amikor 1-2 nyereg is elég, és ápolva sok évig kiváló állapotban tartható, +évente nézetve van nyergessel. A 6osnak igazat adok, hogy ez lovardában máshogy működik, hisz ott a lovakat akár egyszerre is hasznalhatják, és nem feltétlen van mindenkinek vagy bárkinek saját nyerge, de maga az a nyers kijelentés, hogy 5-6 lónak 5-6 nyereg kell, nem igaz. 5ös voltam, és 5-6 lovat lovagolok naponta már több mint 10 éve, és a lovaimnál eddig semmilyen hátfájós probléma nem fordult elő. Nem hiszem, hogy ezért le kellett volna pontozni.

2020. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"gombásodás veszély lehet, a nyeregalátér + marvédő megakadályozza ezt a lovaknál."

Azt te csak hiszed.... Sajnos nálunk is előjött a gomba,pedig cserélgetve van a nyeregali. Most 2 alkalom után mosva vannak, plusz használat után fertőtlenítve van az alátét és a nyereg is.

2020. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!