Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan lehet tudni hogy a...

Honnan lehet tudni hogy a kötőfék jó a lóra?

Figyelt kérdés
Én ezt nem nagyon tudom, igazából a ló saját kötőfékét szoktam használni. De ha pl eltűnik vagy valami akkor honnan lehet tudni, hogy melyik másik kötőfék jó rá? És az miért baj ha nagyobbat / kisebbet rakok rá, mint amilyen a sajátja?

2020. jún. 20. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb nem fog ráférni a nagyobból meg ki tud bújni.


Ha ráadsz egy másik kötőféket a lényeg hogy betudd csatolni, ne legyen szoros és ne lógjon a pacin illetve az orr rész se legyen túl lent.

2020. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl nagy az balesetveszélyes, mert könnyen beleakadhat valamibe vagy esetleg megijed vezetés közben és lecsúszik róla. Illetve kikötésnél egy agyasabb ló simán kiszabadítja magát, ha nagy rá (bár valamelyik a jó méretet is levarázsolja magáról).

Ha túl kicsi az kényelmetlen a lónak (mint neked a kicsi cipő), kikopik a szőre, deformálódhat az orra tőle, vagy egyáltalán fel sem megy a fejére. Ha legelni szeretne vagy ásïtani akkor nem tud, mert nem tudja normálisan kinyitni a száját a szűk kötőfék miatt.


Linkelek egy képet, hogy nagyjából milyen egy jól beállított kötőfék: [link]


Illetve a fontosabb dolgokat le is írom: az “orrszíj“ és a ló orra közé beférjen (állítva!) 2-3 ujjad

a pofacsont végétől kb. 2-3 ujjnyira legyen az orrszíj

ne forogjon el könnyen össze-vissza a ló fején

a “pofaszíj” ne zavarja a szemet

a “torokszíj” ne legyen szoros, de ne is lógjon le a ló nagy rágóizmain vagy hogy mondjam :D —> erre egy negatív példa: [link]

Nyilván ezek a beállítástól is függnek, de ha pl. a “pofaszíj” túl hosszú, hiába állítasz mindent a legkisebb lyukba, mégis helytelenül fog állni az egész kötőfék. —> megint negatív példa, bár ez csikókötőfék, de látszik hogy nagy a csikóra és bár kicsire állították, mégis hátracsúszik az egész, mert nagy méret [link]


(Egyébként ezek amúgy jó kötőfékek, csak szerintem nem a megfelelő ló-kötőfék párosítással lettek befotózva.)

2020. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Nyilván nem mindegy, ha a ló feje túl kicsi, egy normál méretű kötőfék sem fog illeszkedni.
2020. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!