Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megülhetek egy lovat nyereg...

Megülhetek egy lovat nyereg nélkül, úgy, hogy előtte sosem vettem logaglóleckéket?

Figyelt kérdés
Nagy álmon hogy egyszer lovagoljak nyereg nélkül a lovamon a mezőn (persze majd ha lesz lovam és elköltöztem a szüleimtől). De még sosem vettem lovaglóleckéket, és nem is nagyon akarok a közeljövőben. Nagyon jól értek az állatok nyelvén, lehetségesnek tartom hogy a ló értené mit akarok a hátán ülve (hogy legjobb barátok vagyunk és teljes mértékben megbízunk egymásban). De ti ezt elképzelhetőnek tartjátok? Mert sokat kételkednek bennem.

2020. júl. 7. 20:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Hogyne...
2020. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
Egy próbát megér :) De ha lehet először ne a mezőn próbáld ki, hanem vmi zárt helyen ahonnan nem tud elszökni.
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom letörni a lelkesedésed, de a lovaglás nem annyi, mint a filmekben, hogy felpattanok, mosolygok és minden szép és jó. Én a helyedben elmennék egy lovardába, megnézném, hogy milyen nyeregben ülni (ami egyébként erősen meg is tart a lovon a szőrénhez képest), és utána lépnék tovább. Plusz vannak nagyon helyes meg aranyos, jólelkű lovak, de alapjáraton 1 marha értelmesek, és a maguk feje után mennek, ha nem te vagy a rangsor elején, ami tapasztalat nélkül lehetetlen, 2 hiába domesztikált, menekülő állat. Ha lát valami, ami neki félelmetes, akkor megindul, és nem azt nézi, hogy te mit szeretnél vagy lemaradsz-e. Álomnak nagyon szép, és ne is add fel, de tanulj előtte, hogy békében és sérülés nélkül, szépen éljetek együtt a leendő lovaddal!
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
93%
Nem egészen értem ezt a kérdést. Ha nem akarsz lovaglóleckéket venni, minek akarsz lovagolni? Ha lovagolni akarsz, miért nem akarod megtanulni hogy kell? Minek kell egyáltalán a ló? De akárhogy is, a ló, még ha szuper békés és jóindulatú is, és esze ágában sincs ledobni, akkor se olvassa a gondolataidat. És még ha olvasná, akkor se garantálja semmi, hogy nem esel egyszerűen le a hátáról, mikor ügetni kezd. Szóval tömören és röviden: nem.
2020. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy rápattansz egy lóra nem fog bízni benned. Illetve ha nem vagy tapasztalt lovas előtte mindenképp nyereggek lovagolj.

Én is már 10+ éve lovaglok, de így is ha nem is ültem soha a lovon szőrén lovaglás előtt az a minimum, hogy megnézem, hogy megy más ember alatt.


Ad egy képet arról mire számíts. Most is hiába ültem jópárszor egy pónin, szőrén küzdök, hogy fennmaradjak annyira pattog és csúszok az oldalán. Hozzá kelk szokni, rá kell érezni és apránként haladni.


Nyereg után a hirtelen szőrén is furcsa volt, azt se tudtam merre húzzam vissza magam a pónira, de az óra végén vágtázni is sikerült tehát ráéreztem.


Gyakorlás nélkül amúgy se fognak engedni szőrén lovagolni

2020. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Ebből az idilli pillanatból valószínűleg a mentőhelikopter robaja fog felébreszteni.

Ez nem úgy van, hogy csak felülsz és megy. Lovagolni nem egyszerű, fentmaradni sem. Jah és ha fingod sincs a lovaglásról és az etológiájáról, akkor inkább ne tarts lovat.

2020. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Így van! És lehetőleg kobakot se vegyél, végülis a szilaj című filmben sem volt kobak az indiánon.

Amúgy ha nem idulnál el, csak állnál vagy sétálnál amíg valaki fogja a lovat még azt mondom oké, de ha nem:

- reméljük életben maradsz

- reméljük nem maradsz sokáig a lovon, mert szétpattogod a hátát és fájni fog neki, akármennyire nem szeretnéd bántani.

2020. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Sssaszem ***** válasza:
35%
Azért szeretne lovagolni, mert őt sem érdekli a más sportág, csak a lovaglás érdekli. Nem tudja, hogy milyen érzés lovagolni, milyen érzés, hogy a lovaglás megnyugtatja.
2020. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Megértem minden negatív válaszolót. Hogy ha előtte sosem ültem lovon akkor fenn sem fogok tudni maradni a lovam szőrén, meg hogy meghalok meg ilyenek. Nem értem miért halnék meg egyből, meg a helikopter vinne el? Lassan kezdenénk, évek alatt ülnék rá, fokozatosan haladva, neki is megfelelő tempóban. Nagyon köszönöm a pozitív valaszolókat! Ezzel boldoggá tettetek! Az a lényeg hogy engem nem a sportág érdekel. Sőt! Nem is tetszik hogy én irányítom a lovat és azt csinálja amit csettintek neki, és dirigálok neki, meg én vagyon a főnök. Én csak annyit szeretnék, hogy a lovammal egy hullámhosszon vagyunk nem iranyítjuk egymást. Megértjük egymást és bízunk egymásban. Úgy ülnék rá. Jelenleg egy lovardában segítek. Csak annyit hogy a szénát felgerebjézem a földről meg ilyeneket segítek amit tudok. Ott nézem az embereket hogyan lovagolnak. Láttam ezt-azt. Néztem videókat erről-arról.
2020. júl. 8. 19:59
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező elvagy tévedve, ha te nem mondod meg a lovadnak mit csináljon, akkor kérlek szépen el se fog neked indulni, esetleg levág az első bokornál.

A lovas a főnök, nincsenek egyenlő viszonyok.


Ha évek múlva ülnél csak rá, akkor tényleg helikopter kell majd mert az első felülés majdnem olyan lesz mintha nyers lóra ülnél. Pikk pakk a földön leszel.


Nagyon szép és jó amit kitaláltál, de ilyen nincs csak a mesékben.

2020. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!