Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megülhetek egy lovat nyereg...

Megülhetek egy lovat nyereg nélkül, úgy, hogy előtte sosem vettem logaglóleckéket?

Figyelt kérdés
Nagy álmon hogy egyszer lovagoljak nyereg nélkül a lovamon a mezőn (persze majd ha lesz lovam és elköltöztem a szüleimtől). De még sosem vettem lovaglóleckéket, és nem is nagyon akarok a közeljövőben. Nagyon jól értek az állatok nyelvén, lehetségesnek tartom hogy a ló értené mit akarok a hátán ülve (hogy legjobb barátok vagyunk és teljes mértékben megbízunk egymásban). De ti ezt elképzelhetőnek tartjátok? Mert sokat kételkednek bennem.

2020. júl. 7. 20:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar hogy leesel minden 3. percben nyugodtan. De inkább ne mezőn kezd hogy a ló ne tudjon világnak menni ha tége otthagyott
2020. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
téged*
2020. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Persze nem mezőn kezdeném. Először karámban, aztán mennénk ki.
2020. júl. 8. 21:27
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél próbaképpen pár lovas órát, csak hogy tudd mennyire is melós fentmaradni egy ló hátán. Konkrétan meg kell tanulni ülni, ha nem tudsz, akkor lehet csak szimplán lecsúszol, de métereket is repülhetsz. Van hogy profi lovasok halnak meg, mert szerencsétlenül estek a lóról, nem kell 100x esni, elég 1x hogy ottmaradjon bárki.

A ló nem úgy működik, mint az ikranok az Avatarból, hogy összekapcsolódtok, akkor sunshine happiness és gondolatra működik.

Először is tudni kell, hogy a lovak hierarchikus vagyis alá-fölé rendelt "társadalomban" élnek. Minden lónak megvan a helye a rangsorban, még akkor is ha látszólag békésen legelesznek egymás mellett. Azt is meg kell nézni hogy miként áll fel ez a rangsor és milyen harcok vannak, ha egy új ló kerül a ménesbe. Ugyanez van az emberrel is, viszont itt neked kell a főnöknek, a vezetőnek lenned, mert akkor fog tisztelni, bízni benned és együttműködni. Ráadásul ott van a jelentős testi és erőbeli különbség is. 600 kg vs 60-80 kg. Még úgy is tudna ártani, ha nem akar. Az embernek muszáj néha agresszívnak lenni a lóval, keményen meg kell húzni a határokat, hogy mit tehet meg veled szemben és mit nem, és bizony van, hogy a legbirkább ló is megkérdőjelezi a vezető pozíciódat és ott nem segít a simi, meg az így pacikám, úgy pacikám, hanem keményen meg kell rángatni és helyretenni. De ha ezt nem teszed meg, akkor idővel fejedre nő. Akkor jön az, hogy csipked vagy harapni próbál, esetleg rádfarol, emelgeti a lábát.

Ezért se szeretem az erőszakmentes lókiképzés kifejezést, inkább a természetes a megfelelő szó, csak annyira lépek fel a lóval szemben, amennyire szükséges, hogy a pozíciómat megtartsam.

Azt javaslom széna gereblyézes helyett inkább tanulj, olvass a témában, ha ez az irány érdekel, akkor érdemes egy két kurzusra is elmenni, ahol gyakorlatban, képzett lóval tanítanak kapcsolatot építeni. Értem én, hogy mit szeretnél, de ahhoz a mélységhez rengeteg tanulás és még több lovas tapasztalat kell. Ahány ló annyi személyiség, szóval sok lóval kell együtt dolgozni, kitapasztalni, mire elérsz arra a szintre ahova szeretnél.

2020. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Igazat adok az előzőnek. Ha nem szereted a sportot, talán a szabadidomításban kéne próbálgatnod magad, de ehhez képzett emberektől lenne jó tanulnod.
2020. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Kukutyin58467u33 válasza:
100%

igazat adok az előző válaszolóknak .

ne a Menedékről legyen elképzelésed a lovakról.

15 éve lovagolok és még nincs saját lovam, mert apuci nem vette meg nekem.

költségek: maga a ló-200 000-től akár a csillagos ég

felszerelés-200 000

oltás

4 havonta patkolás

ha beteg a ló az állatorvos-100 000

hely-na arról inkább nem kezdek el papolni

gyógyszerek is kellenek

kaja-na az drága

na ezt fizesse apuci

na szóval ez nem mindig móka és kacagás. olvass róluk,tanulj lovagolni,mert muszáj!!! mert 15 év után is tanulok új dolgokat róluk. olyan van hogy teljes mértékű bizalom,de egy ló még egy légytől is megijed,ha meg majd megrúg majd ő lesz a hibás. ja és ha megveszel egy lovat az is lehet hogy nem jöttök ki jól, vagy át vertek és beteg.

2020. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Kukutyin58467u33 válasza:
68%
bocs de a lónak meg kell mutatni hogy te vagy a főnök mert megcsíp, megharap, megrúg
2020. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Sssaszem ***** válasza:
15%
Pontosan igazad van 17-es válaszoló az én saját lovam azért nem csinál semmilyen rossz szokásokat mert nevelve van. Mert én nevelem, én vagyok a főnök, ezért nem fordul vissza terepen, de ez csak példa volt. Ha vissza akarna fordulni ugye az úton, de nem hagyom hajtom szépen előre.
2020. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehetetlen, de a tanulás részét egyszerűen sehogy sem lehet kihagyni a képletből.

Nem csak magad miatt kell órákat venned mielőtt lovat veszel, hanem a LÓ MIATT IS. Tanulj, egy kicsit "feszülj meg", csinálj olyat ami neked nem tetszik, aztán ha majd vagy olyan szinten, jöhet a ló.

A terep pedig teljesen más tészta mint a pálya. Számtalan a veszélyforrás. Ránk már rontottak kutyák, robogott el mellettünk hirtelen cross motor és terepjáró is, stb.

Csak egyet jegyezz meg így unblock a lovazás kapcsán: Mindent IS ésszel kell csinálni, nélkülözhetetlen az, hogy körültekintő légy!

Kitartást kívánok, remélem sikerül megvalósítani az álmod! :)

2020. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
41%

na te aztan eskuszom mintha barbiebol jottel volna...nem hogy eloszor felulj nyeregben, megtanuld, mit, hogy kell, stb....a, dehogyis


am sztem vagy 8-9 eves lehetsz max ennyi esszel. ugyanilyen volt az a kislany is, akit lovagoltattam tegnap...vegig azt modogatta, h o felul a lora, aztan ok mar szeretik egymast, stb...foleg ha iskolalora ulsz, aki azt se tudja megkuldomboztetni, melyik pujat raktak utoljara a hatara, mert neki ugyis mind1

2020. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!