Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megülhetek egy lovat nyereg...

Megülhetek egy lovat nyereg nélkül, úgy, hogy előtte sosem vettem logaglóleckéket?

Figyelt kérdés
Nagy álmon hogy egyszer lovagoljak nyereg nélkül a lovamon a mezőn (persze majd ha lesz lovam és elköltöztem a szüleimtől). De még sosem vettem lovaglóleckéket, és nem is nagyon akarok a közeljövőben. Nagyon jól értek az állatok nyelvén, lehetségesnek tartom hogy a ló értené mit akarok a hátán ülve (hogy legjobb barátok vagyunk és teljes mértékben megbízunk egymásban). De ti ezt elképzelhetőnek tartjátok? Mert sokat kételkednek bennem.

2020. júl. 7. 20:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó!

Érthető a véleményed, de szerintem jobb lett volna kicsit 'indulazmentesebben' megfogalmazni. Félreérthetik a szándékodat.

2020. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj először nyeregben tanulnod, szakember felügyelete alatt.


A lovaglás nem olyan, amit videókból meg lehet tanulni. Te nem látod a saját hibáidat, de az edző igen.


Emlékszem, nyeregben, kengyellel is nehéz volt eleinte ügetnem, pattogtam szegény paci hátán.


Na, ha neked sikerül is fent maradni a lovon (hidd el nekem, szőrén nem olyan könnyű, csúszik) ügetés közben, akkor úgy szétpattogod a hátát, hogy maradandó károsodást is okozhatsz. Komolyan.


Ha nem akarsz szegénynek akaratlanul is fájdalmat okozni, akkor vegyél leckéket.

2020. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is nagy álmom ez... már 4-5 éves korom óta. Eddig a szüleim nem adták meg, hogy lovagolhassak, 1 hónapja sikerült rávennem őket, eddig négy edzésen voltam. Saját lovam sajnos nincs, én majd 18 éves korom után szeretnék venni magamnak egyet, amire majd én keresem meg a pénzt. A legnagyobb álmom egy saját ló, amin majd szőrén lovagolhatok az erdőben és a mezőn. És addig ameddig nem lesz ez meg, addig tanulok lovagolni. Megtanulok ügetni, könnyű ügetni, könnyített ügetni, vágtázni, stb. És nem gondoltam volna, de ezt is élvezem. És mire lesz egy saját lovam, addigra jól fog menni.


A lovaglás nem annyira egyszerű, mint ahogy a filmekben mutatják. Szerintem először meg kell mindent tanulni nyereggel és kantárral, stb. Nem olyan egyszerű, nekem olyan izomlázam van minden edzés után, hogy alig bírok megmozdulni. Szóval nem olyan egyszerű és megerőltető. De mindennél jobban élvezem. Olyan életkedvem van közben, mint más dolognál soha.


Szóval szerintem először tanuld meg legalább az alapokat, a helyes testtartást, stb... Hidd el élvezni fogod és óriási önbizalmat ad... Aztán ha ez megy és lesz rá pénzed vegyél magadnak egy lovat és mehetsz a mezőre vele :)

2020. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bunkó lenni, de én is csak nagy ritkán ülök szőrén, és 5 és fél éve lovagolok. + az rohadtul nem olyan hogy a ló olvas a gondolataidban.

Ha nem vettél lovasleckéket, ki se menj terepre, még nyereggel se! A ló (hiába nem akar neked rosszat), ha valamitől megijed, elvágtázik. Te pedig szépen lerepülsz róla.

2020. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
74%

Persze... álmodban!

6 és fél éve lovagolok, és rohadt ritkán szőrézek.

Te úgy akarsz megülni egy lovat SZŐRÉN, hogy előtte semmi Lovas tapasztalatod nem volt?! Ember, szőrén ha ágaskodik egyet, 100000%, hogy lerepülsz. Meg mi van, ha megijed valamitől, és beugrik vágtába? Háth, repülsz egy jót.

Meg mi van?? Megértené, amit mondasz neki?? A ló nem ért meg téged. Nem beszél emberül. Ehhez itt a testsúly-áthelyezésre, lábmunkára, stb. van szükség.

Ilyen tapasztalatlanul, jobb ha nem ülsz egy ideig lóra...

2020. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Utolsó! Először ha valaki szőrén szeretné megülni a lovat, először egy patracon kezdjen el lovagolni.
2020. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!