Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovas REV után miben...

Díjlovas REV után miben indulhatok?

Figyelt kérdés
Ha leteszem a díjlovas REV-et, melyik kategóriákban indulhatok közvetlenül?
2020. júl. 8. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Díjlovaglás.
2020. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fuhh hát ezt én is tudtam, de milyen kategóriában?:D E8-on túl?
2020. júl. 9. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Az adott szakág versenyzői licence az alábbi versenyengedély megléte alapján váltható ki

a.) díjugrató-lovastusa rajtengedély - díjugrató, lovastusa, díjlovas, western-reining, lovastorna

távlovas rajtengedélyhez szakág specifikus elméleti vizsga letétele szükséges!

b.) díjlovagló rajtengedély - díjlovas, lovastorna, western-reining szakágakba távlovas

rajtengedélyhez szakág specifikus elméleti vizsga letétele szükséges!

c.) fogathajtó rajtengedély - fogathajtó, western-reining szakágakban

d.) lovastorna rajtengedély - lovastorna, western-reining szakágakban

e.) távlovas rajtengedély - távlovas, western-reining szakágakban

f.) western- reining rajtengedély - western-reining szakágakban

2020. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg a szakedződet, ha versenyzel akkor ezt tudnia kell a szakedződnek.


Egyébként van a Lovasszövetségnek is honlapja ott kéne nézned. De én úgy tudtam, hogy egységes vizsgák vannak, nem kategóriánként teszed le a rajt engedély vizsgát, mármint ahogy a 3-as is felsorolta, de ha nem jól tudom akkor majd a többiek kijavítanak, a 3-as is szerintem onnan linkelte be neked.


Amúgy nem azért de ha versenyezni akarsz, akkor van szakedződ, ergo neki kell tudnia, hogy melyik kategóriában indulsz.


Pl. olvastam ha díjugrató rajtengedély vizsgát teszel akkor kiegészítő vizsgával indulhatsz díjlovaglás versenyen is.

1-es válaszoló voltam, és nem trollságból írtam.


A rajtengedély vizsga globális egy-egy szakágnál, ez adja az engedélyt hogy indulhass bármilyen versenyen, illetve szakedzőknek is alapfeltétel ez a vizsga megléte az adott szakágban.

2020. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 felhasználó190 ***** válasza:
100%
Egy díjlovas revet leteszel azzal már bármilyen díjlovas versenyre mehetsz.. Itthon legalábbis es a rendszer, de ez országonként változhat
2020. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt próbáltam megértetni a kérdezővel, hogy egy általános vizsga a Rajtengedély vizsga Magyarországon, nincs olyan, hogy egy vagy két kategóriára teszi le, ez nem jogosítvány, ahol külön kategóriára teszi le a jogsit, mellesleg a jogsi ugye nem verseny igazolás, hanem a biztonságos közlekedésről teszel tanúbizonyságot ezeknek a kategóriánként teljesített vizsgákkal. De semmi köze a díjlovagló rajt engedély vizsgához, csak írtam, hogy a rajt engedély vizsga nem szakágon belül kategóriákba vizsgáztat, mint pl. autóvezetésnél ott nem mindegy milyen jogsid van, de az nem verseny.


Egy általános rajt engedély vizsgára adod be a lapot, ha ilyen egy-vagy két kategóriára adnak lapot az szabálytalan, magyarán az valami kamu, tehát nem tudom honnan vetted ezt és ki mondta ezt neked, de nincs külön vizsga, csak van egy nagy általános szakági vizsga, ami után bármelyik versenyen indulhatsz a képzettségednek megfelelően, szakedző asszisztálásával.


Csodálkozom, hogy versenyezni akarsz és nem tettél említést se szakedzőről, se nem vagy tisztába a rajt engedély vizsga szabályaival.


Sőt azt sem jelezted, hogy Lovasszövetség oldalán olvastad-e a rajt engedély vizsgára vonatkozó dolgokat.


[link]


Ez 2020-as rajt engedély vizsgára vonatkozó tudnivalók!


[link]


Itt a díjugratásról ír többet. De a rajtengedély vizsgára vonatkozó tudnivalókat amit 3-astól olvastál megtalálod.

2020. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rajtengedély vizsgához regisztrálnod kell a Magyar Lovas Szövetség ügyfélkapuján, kell lenni edződnek, meg kell fizetned a Rajt Engedély Vizsga díját, ami a vizsga díj 7000ft, a rajtengedély vizsga könyv 4000 ft, sportolói kártya 5000ft tehát 16000 Ft-ot kell fizetned, de előtte regisztrálnod kell a Magyar Lovas Szövetség oldalára.


1-es, 6-os 7-es vagyok.


Szóval hol az edződ?

2020. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Annyit szerettem volna megtudni, hogy a rajtengedély után csak mondjuk E és A kategóriában lehet indulni és van feltétele mondjuk egy könnyű kategóriába való lépésnek.

Egyébként nem értem ezt a kioktató hangnemet, nem gondolom, hogy megérdemeltem volna. A jelenlegi edzőm nem regisztrált edző, ezért ebben ő nem tud nekem segíteni. Jelenleg csak szabadidős díjlovas versenyeken versenyezem, ezért regiszttrált edzőm nem volt még. Nem döntöttem még el egyátalán, hogy szeretnék-e hivatalos versenyeken elindulni. Szóval nem értem mit vétettem a kérdésemmel. De köszönöm a türelmes és kielégítő válaszodat. További szép napot kívánok.

2020. júl. 9. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kioktattalak, csak ne haragudj de az első válaszom után úgy reagáltad le, mintha én hülye volnék, idézem is:


"Fuhh hát ezt én is tudtam, de milyen kategóriában?:D E8-on túl?"


Nyilván az a kacagó fej egyértelműsíti a lenézést, annak ellenére, hogy segítő szándékkal írtam amit írtam.


Utána csak jeleztem, hogy ezt próbáltam én is megértetni veled, amit az utánam szólók, hogy nincs olyan hogy rajtengedély szakágon belüli kategória vizsga, van egy általános szakági vizsga, de versenyre már a saját kategóriádon belül, magyarán a saját képzettségeden belül indulsz, de ugye az edző az aki leasszisztálja neked ezt, ő tudja megmondani melyik kategóriában indulsz, mert ő ismeri a tudas szintedet.


Én csak csodálkoztam, hogy hol az edződ, mert az edző tájékoztat verseny ügyben, gyakran ha csapatokat regisztrálnak akkor van hogy az edző intézi ezeket a dolgokat. Ha nem regisztrált edző és versenyezni szeretnél, akkor kell keresned egy regisztrált edzőt, anélkül nem indulhatsz, vagy az edződet is regisztrálnotok kell amennyiben van okj-s sportedzői-lovas edzői képesítése.


A kérdésed alapján úgy tűnt, hogy indulni akarsz.

2020. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy ha leteszi a rajtengedélyt, akkor utána is indulhat-e olyan számokban, ahol nem kötelező a rev, vagy utána már csak rev-es versenyekre mehet.

A választ nem tudom, de javítsatok ki, ha rosszul értelmeztem a kérdést.

2020. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!