Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sarkantyú hossz válsztása?

Sarkantyú hossz válsztása?

Figyelt kérdés
Van egy haflingim akivel kisebbeket ugrunk, de ebben a melegebb időben nincs olyan nagy kedve dolgozni, ezért kicsit sok pálca kell neki, főleg vágtában, és az edzőm mondta, hogy néha használhatnék sarkantyút, esetleg versenyeken de azt nem mondta mekkorát (csak hogy max 3cm hosszúságú lehet a szabadidős versenyeken amikre járunk). Én még soha nem használtam sarkantyút de stabil lábtartásom van. Melyiket lenne érdemes használni így elsőre, a 10mm-eset vagy a 20mm-eset? Illetve a 10mm-essel nem nehéz nagyon segítséget adni (nem kell nagyon kifordítani a lábfejet)?
2020. júl. 11. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni hogy mindenképpen tompa végű sarkantyú lenne
2020. júl. 11. 11:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem használnék, ha nem nélkülözhetetlen, de te érzed. Ettől függetlenül 20mm-est mondanám.
2020. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha a ló elveszíti a menőkedvét annak a nem megfelelő felszerelés és egészségügyi probléma is lehet az oka. Nézessétek át a nyerget, hogy passzol-e rá (ki is hízhatta így a nyáron), illetve egy állatorvos sem árt.

Ha minden oké akkor lehet a lovaglás felé fordítani a figyelmet.

Viszont a sarkantyú így is egy nagy NEM. Az arra való, hogy finomítsuk a jelzést, amit a lónak adunk, nem pedig erősítsük. Ha a ló nem megy az azt jelenti hogy vagy ő képzetlen/rosszul képzett vagy pedig te. A sarkantyú nem arra való, hogy megoldja a problémát, meg úgy eleve nem való kezdőknek.

Foglalkozzatok többet a ló idomításával és ne csak erősebb eszközökre váltsatok (megsúgom azért nem megy a ló a pálcára, mert már beletompult, a sarkantyúval is ez lesz a helyzet előbb-utóbb és akkor mit csinálsz?).

Az edzőváltáson is elgondolkodnék, nem ért hozzá eléggé, ha ez az ő tanácsa volt és valóban az a helyzet, amit leírtál.


Egyáltalán nem bántani akarlak ezzel csak kicsit felnyitni a szemed. Mindkettőtöknek jobb lesz, ha a probléma mélyére ástok és “kinevelitek” a lóból ezt a “hajtósságot”.

2020. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól reagál a segítségre de ezeket a segítségeket szeretném finomítani. És leírtam hogy néha használnám csak (kb. hetente+versenyekre)
2020. júl. 11. 20:40
 5/5 A kérdező kommentje:
A 2-es lemaradt a hetente előtt, szóval kb.2 hetente használnám
2020. júl. 11. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!