Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó a kengyel hossz? Jó az ülésem?

Jó a kengyel hossz? Jó az ülésem?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Vagy mit csinálok rosszul? Eddig angol stílusba lovagoltam és most kipróbálom a westernt is. De igazából nem tudom, hogyan is kéne helyesen ülni, vagy mennyi az ideális kengyel hossz és hogy a lónak mennyi szárhossz kell. A ló angol stílusban volt eddig lovagolva...



2012. máj. 21. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ha eddig angol stílusban volt ne menj át másikra -.-


a western sokkal másabb, én másfél évig angolba lovagoltam majd párszor votlam westernezni is, nagyon furcsa és eleinte kéynelmetlen. mindenhol máshol tanítják ám a lovat de egy western lónak TELJESEN más dolgokra kell reagálnia mint egy angolban lovagolt lónak. egy western lónak meg kell állnia ha előre dobod a lábad, ha oldalra húzod (nem hátra, ki oldalra) fordulnia kell, ha meghúzom a szárat akkor a hátával egyvonalba kell helyeznie a nyakát és engednie kell tarkóba

és ezt mind úgy hogy rettentő laza szárral, olyan lenne mintha az angol kantár szár leges leg végét fognád meg és nesze irányítsd úgy a lovad ( nem hiszem hogy menni fog)


szerintem ne válts ... hülyeség ...

2012. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy váltok. Csak vettünk western nyerget aztán gondoltam ellovagolgatok benne, és hozzá tudnom kell, hogy hogyan kell ülni a nyeregbe milyennek kell lennie a kengyelhossznak. A lovat angol lovaglásban fogom lovagolni tovább.
2012. máj. 21. 17:59
 3/14 x) ***** válasza:
Először a lovat kéne átlovagolni western stílusba mert egészen más mint az angol. Ennél sokkal hosszabb szárat kell adni a lónak, nem feszes a szár. A kengyel pedig szerintem túl rövid.
2012. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a kengyel, és előző válaszára reagálva: ne hallgass rá!

Általános hülyeség, hogy minden western lónak hosszú szárat kell adni. Nem. Azok csak a nagyon jól belovagolt western lovaknál van úgy, nagyon hozzáértő lovassal, mert mint tudjuk, a feszítő zabla nem játék.

Minden egyes western lovat angol kantárral, rövid szárral lovagolnak be, és úgy szoktatják át őket.

Szóval rendben vagy szerintem :)

2012. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha csak angol stílusbaN volt lovagolva,ne próbálj meg westernben ellovagolni,mert nem fogja érteni mi ez a hosszú szár és más ülés...amúgy én angol stílusban lovagolok,de tudok egyet s mást a westernről is,pl. csak 1 kézzel lehet fogni a szárat!!! csak a balban!
2012. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én csak a nyeregre gondoltam, hogy jól ülök-e benne és, hogy a kengyel hossz jó-e. Nem terveztem, hogy oda dobom a szárakat mert akkor porszívózik, és nem hiányzik nekem, hogy hasra essünk.
2012. máj. 21. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy lyukkal lehetne hosszabb a kengyel. A könnyített ülést meg kb el is felejtheted wesco nyeregben. Másképp ültet, mint az angol nyereg, de szerintem erre már te is rájöttél.

Szárhosszban meg annyit adj neki, amivel kényelmesen tud támaszkodni és feladja a hátát.


Döntsd el mit szeretnél, ha western lovat, akkor át kell lovagolni, addig csak egy lovad lesz western nyereggel.

2012. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Westernben is lehet könnyíteni. És nem azt mondta a kérdezõ, hogy õ most menõ westernben akar lovagolni örölkre. -.-"
2012. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért nem adok neki hosszabb szárat mert még nem tudja mit akarok, csak porszívózik a világba. Én vágtában nem igazán tudok szépen vágtázni western nyeregbe ezért ha elfáradok kikönnyítek. Megpróbálom a legkevésbé gátolni a lovat. Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, ha eggyel hosszabb a kengyelem akkor kieseik belőle a lábam vágtába. Az miért lehet?
2012. máj. 22. 14:02
 10/14 anonim ***** válasza:

az butaság h csak egy kézzel lehet fogni...Western versenyen is láttam kétkezes szárkezelést.

ülj jobban a fenekeden, illetve lehetne hosszabb a kengyel.

no meg kisit lazábban.

2012. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!