Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanácsok kezdő bértartónak?

Tanácsok kezdő bértartónak?

Figyelt kérdés

Mindigis otthon tartottuk a lovainkat a családommal, viszont az egyetem miatt én elköltözöm és viszem magammal a sajátomat bértartásba. Kicsit tartok tőle, hogy milyen lesz ott, hiszen én még sosem voltam bértartó. Otthon azt csináltam, amihez kedvem volt és nem kellett senihez alkalmazkodnom.


Aki jelenlegi is bértartásban tartja a lovát (vagy volt már vele tapasztalata) tudna pár jó tanácsot írni? Tudom, hogy biztos mindent elmondanak majd és segítenek a lovardában, de mindenhol vannak olyan dolgok, amiket nem rágnak az ember szájába mégse illendő/szabad megtenni. Vagy például hogy mit tudnék tenni, amivel esetleg megkedvelnek a lovasok és a tulajok.



2020. júl. 25. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden lovardának van egy szabályzata, házirendje, jó esetben adnak ebből egy példányt. Ami benne van, azt tartsd be. Ha nem adnak, kérdezz rá.

Amúgy a normális, elvárható dolgok: ne hagyj szét semmit, ne akadályozz másokat (pl. patamosóban ne hagyd ott a lovadat ha már végeztél, mert esetleg mások is mennének...), ha van fedeles, és a lovad trágyázik, szedd le a trágyát, ne hagyj kupit vagy koszt, tehát ezek az egyértelmű dolgok.

Ne adj semmit enni más lovának, bár gondolom, ez is egyértelmű, nekem ilyen bérlovas kislánykákra kellett rászólnom, hogy az én lovamat ne etessék...

Köszönj, legyél udvarias, mutatkozz be. Ha ezt megteszed, és a szabályokat betartod, nem lesz gond szerintem.

Amíg nekem bértartásban volt a lovam, nem nagyon haverkodtam, nem ezért jártam oda, hanem a lóhoz. Azért pár szót általában beszélgettünk, ha épp összetalálkoztam más bértartókkal. Lovásszal többet, velük nem árt jóban lenni.

Illetve a helytől függően figyelj oda, hogy hogy bánnak a lovaddal, megkap-e mindent, amit meg kell kapnia. Nálunk az volt, hogy napi egyszer járt a lónak abrak (széna az nyilván volt), ha ezen túl valamit adni akartál, vagy kimentél és odaadtad, vagy megbeszélted a lovásszal, mindenkinek volt külön rekesze, ahova pl. lótápot betehette. Nem vagyok benne 100% biztos, hogy minden, amit a lovamnak vettem, valóban az én lovamhoz jutott el (többek közt ezért jöttem el onnan).

2020. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A takarmányra és a ló viselkedésére nagyon figyelj oda. Ha látod, hogy a lovad ok nélkül fogy vagy elkezd félni dolgoktól, akkor el kell onnan menni.

Ha nyílt lovarda akkor oda kell figyelni, hogy a vendég lovasok ne zabáltassák, csesztessék a lovadat. Karámozásra is oda kell figyelni. Ha azt szeretnéd, hogy több lóval legyen együtt a hátsó patkót le kell szedni, illetve az elején bunyó lesz és lehet sérülések is, mire beilleszkedik a rangsorba. A magánlovardák attól jobbak, hogy oda szintén csak a tulajok járnak, vihetsz edzőt, sőt össze is beszélhettek ezen a téren.

2020. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! A lóra mindenképp figyelni fogok, szerencsére hamar és nyilvánvalóan jelzi, ha valami nincs rendben.
2020. júl. 26. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!