Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha biztos ügetesém van, akkor...

Ha biztos ügetesém van, akkor kezdő vagyok még?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy én most melyik "csoportba" tartozom. Két fajta jármódot tudok biztosra. A lépés (az alap :D) meg az ügetés. Közép haladó nem hiszem hogy vagyok, de kezdő sem. Aki ért hozzá tudna neem segíteni?

2020. jún. 3. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a kezdő szint.

Ha megtanulsz biztosan vágtázni. Nem pattogsz és szépen vágtába tudod emelni a lovat és ütemesen benne is tartod akkor középhaladó leszel.

2020. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Az írás terén biztosan. Mielőtt elküldenéd az irományodat, olvasd át, és javítsd ki, ha hibát találsz benne....
2020. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez még egyelőre a kezdő szint, de ne add fel, gyakorolj még! :)
2020. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves #2 válaszoló nem értem, hogy mi a problémád, de ha valamit elírtam, akkor inkább javíts ki kérlek!
2020. jún. 3. 18:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdő vagy még. Kezdő-haladó leszel akkor ha a vágta is így fog menni. Egyelőre rajta tudsz maradni a lovon, tudsz utazni, de a lovaglás nem ebből áll. Sok sikert hogy eljuss a lovaglásig, mindent a legnagyobb jó szándékkal írtam!
2020. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez még igencsak kezdő szint. Én terepre jártam sokáig, volt sok vágta ("ereszd el a hajam és a kantárt" stílusban is..), hegyre mászás, kisebb ugrások, zúgó patakokon átkelés nyomunkban a viharral, stb. De ha megkérdezik, hogy tudok-e lovagolni, azt szoktam mondani, hogy csak egy kicsit. Ugyanis nem igazán tanultam meg az alapokat, inkább csak azt, hogy fenn maradjak bármilyen jármódban. Ez egy-két kivétellel sikerült is, de azért ismeretlen helyen, idegen lovakkal nem szívesen próbálkozom.
2020. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőnek számítasz. Mi lovardának belül csak "kis haladónak" hívjuk azt, aki szabadon tud már ügetni. Haladó, akivel már vágtamunkát is tudunk csinálni.
2020. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sssaszem ***** válasza:
50%
Egy hatalmasat csalódtam a lovaglásban, mert az sajnos nem olyan sport, amivel gyorsan lehet fejlődni Más sporttal meg bezzeg ellehet jutni pár x év alatt profi szintre. A lovaglás sajnos nem ilyen. Engem nem érdekel a más sport, csak a lovaglás. Ez tesz boldoggá, megnyugtatja az idegeimet.
2020. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Lovaglásban is az igazi profi szinthez már tehetség is kell, de jórészt tanulható. Persze nagyon sok minden függ a lehetőségektől is. Pl ha beleszületsz egy lovas családba, ahol tanítani is tudnak, akkor napi szinten tudsz lovagolni és hatalmasat lehet fejlődni.

Ha kifogsz egy jó edzőt és egy jó lovardát, ahol nem vonatozol heti 1x, akkor is gyorsan el lehet érni egy olyan szintet, amivel már minőségi lovaglást lehet produkálni.

De ha Pistike csak heti 1x tud menni, mert anyagilag vagy időben nem fér bele, akkor bizony jóval hosszabb idő elérni még egy haladó szintet is.

2020. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Addig vagy kezdő amíg nincs meg a 8 pályád 1meteren stílusba,

Utána 110mar kezdesz okosodni

Egyébként utalom ezeket hogy egy jármodot megtanulnak és akkor huuu váltunk!! Már nem kezdő vagyok hanem haladó!!meg hasonlók,kepzeld full kezdo leszel amíg legalább nem mész normális 90-100cm pályát versenyen

2020. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!