Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lovasnak ismerős?

Melyik lovasnak ismerős?

Figyelt kérdés
Ugye nekünk háznál vannak a lovak, mivel apukám is lovagol, versenyez, és falun lakunk. Ennek nagyon örülök, és szerencsésnek tarrom magam, csak igazából mostanában kicsit bánt, hogy nekem nincs meg az a ,,lovardai élet". Tudjátok, a sok lovas haverral, a közös terepekkel, hogy minden nap találkozol velük, a közös baromkodások, stb. Csak szeretném tudni, hogy van-e valaki még így, vagy csak én? Még egyszer elmondom, hogy ne értsétek félre, örülök, hogy itthon van ló.

2020. aug. 7. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam lovardába évekig, többe is, de nem nagyon tapasztaltam meg ezeket. Mindenütt csak jöttem, csutakoltam, nyergeltem (de lehet, még ezt sem, ha pont előttem szállt le valaki), felültem, aztán leszálltam, nyereg le, ápolás, ló be a karámba és ennyi. Ha osztályban lovagoltunk, nem szerették az edzők a beszédet, a lovardában se volt szabad ökörködni, na meg a futószalagszerűség miatt túl nagy közösség sem volt, épp csak köszöntünk egymásnak. Terepre meg többnyire azok jártak sokat, akiknek saját lovuk volt, de azok már kialakult klikkek voltak, a tanulók közt meg nem volt nagy közösség, ahogy említettem.

Szóval szerintem ezerszer jobban jártál a saját hellyel. Oda is nyugodtan hívhatsz barátokat, ismerkedhetsz is lovasokkal pl ilyen témájú netes csoportokban. Egy jó lovarda persze más és nagyon fontos, se sajnos tapasztalataim alapján nem olyan gyakori az az idill, amit te hiányolsz.

2020. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnők kb ugyan az mint te, Kérdező. Neki is otthon van a ló, és érzi a társaság hiányát, emiatt valamivel kevesebbet is lovagol.

Én bértartásban tartom. Volt olyan hely, ahol találtam jó társaságot, volt ahol nem, és inkább kimentem terepre egyedül, mint társasággal (jajj, nem merek vágtázni, vagy abszolút nem tudja kontrollálni a lovát, vagy csak nem szimpatikus, vagy csak eltérő időbeosztás). Lehet én vagyok antiszociális, de nekem megfelel így is. Ha pályán dolgozok, mindenképp kerülöm a tömeget, sajnos nem locsolják, és egy ló kevesebb port csinál, illetve jobban dolgozunk ha magunk vagyunk, és ha már van rá lehetőség, akkor igyekszem a kevésbé népszerű időpontokat választani :)


Nincs esetleg lehetőséged vagy ló nélküli lovas haverokat meghívni, vagy a környéken lakó lovasokkal közös terepre összeállni?

2020. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos voltam/vagyok ugyanebben a helyzetben én is. A sok költözés miatt hol otthon voltak a lovaink, hol bértartásban felváltva.

És mindig az hiányzott, ami nem volt. :D Otthon a társaság, lovardában meg a nyugalom. Egy egy mókuskerék, nyilván van, akinek csak az egyik tetszik, de szerintem idővel mindkét tartásformából elege lesz kicsit az embernek.


Loviban sem minden fenékig tejfel amúgy. A legtöbb helyen sajnos inkább rossz és teher a társaság, mint az ellenkezője.

2020. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. A második válaszolónak: neked is köszi a választ. Nem lovas barátaim persze vannak, csak nyilván nem mind ,,bírja" a lovakat. Mivel egy nagyon kicsi faluban lakom, több ember lovagol/vannak lovaik, de mivel falu, többnyire haszon állatként. Aki pedig jár lovagolni, az nem igazán tud komolyan lovagolni, csak lovagolgat. Persze ez nem baj, csak se én, sem apukám nem szívessen ülteti fel ,,versenylovakra" (ugratás). Még egyszer szeretném elmondani, hogy szerencsés lehetek, hogy itthon vannak a lovaink, csak a lovas barátok hiányoznak, főleg nyáron. De majd versenyeken ismerek meg embereket :)
2020. aug. 16. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!