Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintem ismerősöm nem...

Szerintem ismerősöm nem tartja jól a pónit (? )

Figyelt kérdés

Egy nagyobb póniról van szó,kb akkora mint egy haflingi.

a barátnőm 12 éves, a szüleitől kapta a pónit,egy nagyobb

Istálló féleségben tartja malacokkal és egy kecskével.

Megpróbálom le vázolni a helységet:

egy pajta ami három részre van osztva,mind három betonból van kivéve a mennyezetet mert az széna szerűség.

Rácsos ajtók vannak,és a póni kétszer fér el álva a boxában a feje két oldalt kifér a box hátsó fala is nyitott,ott ki tud menni a levegőre ami egy nappali méretű karám,fű nincs ott csak föld és a karám oldalába van tuszkolva a trágya.A másik kettő beton helységbe a malacok és a kecske van.

A póni tartása:

A barátnőm szerintem fél a pónijától,mert egyedül nem mer bemenni

amiből az következik hogy úgy szokta csutakolni a pónit hogy az egyik

nyitott résen benyúl és úgy csutakolja a kisló hátát.Rendesen csutakolva csak akkor van ha az apuka otthon van és van rá ideje.

Legtöbször szénával etetik,de sokszor kap magvakat is.

Ki engedve nagyon nagyon ritkán szokott lenni a póniló, a lány segítség nélkül nem tud lovagolni így az csak akkor fordul elő ha a szomszéd bácsit megkérik és ő vezeti a lovat.Ez kb ha ráér a bácsi akkor félévente,de legtöbször évente szokott lenni. A kislót a legelőre pár hónaponta szokta kiengedni az apuka.Patkoló kovácsot akkor láttam utoljára amikor megérkezett a póni.

Egyszer amikor a póni kiakart szökni(szerintem ki akart szökni) beütötte a homlokát és egy nagy seb lett rajta.Barátnőm szerint hívtak állatorvost de amikor másnap átmentem a póninak még egy sebtapasz sem volt a homlokán sem fertőtlenítőszer nyoma.

honnan tudom mind ezt ?

nagyon sokat átjártam hozzá mert a lovak a közös témánk és ezeket tapasztaltam.Az egyik családtagjától megtudtam hogy a lány csak akkor foglalkozik a pónival mikor az egyik barátnője átjön és evvel akar hencegni nekik hogy van pónija és menyire szereti...

Azóta már nem vagyunk barátnők mert nem bírtam elviselni hogy mit csinál avval a szegény másfél éves pónival..

sajnos én nem voltam olyan sokat lovak közelébe,de szerintem nem így kell tartani egy pónit(vagy mégis)

szerintetek is rosszul tartja ?vagy én vagyok túl gondoskodó ?



2013. márc. 10. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen állat :( DE MI VAN?! 1,5 éves és eleht(ne) lovagolni?! 0.0
2013. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ó bocsi férre írtam :két éves
2013. márc. 10. 17:21
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

A lovakat - és a pónikat - 3 évesen kezdik el (!) belovagolni leghamarabb, inkább 4, addig nyereg sem kerül rájuk, nemhogy lovas, mert az izomzatuk még nem fejlődött ki annyira, hogy alkalmas legyen hátasmunkára (vagy akár kocsizásra), tehát jól is teszi, hogy nem ül rá, és mivel ebből következik, hogy a ló nincs belovagolva, én se mernék egyedül, 12 évesen felülni rá, és akkor had szóljon, mivel az nem belovaglás, hanem életveszély.

A lónak egyébként ló a társa, tehát kéne mellé egy másik ló vagy póni. A beton talaj nem jó a patájának, mert túl kemény azt valamivel burkolni kéne, hogy legelőre nem jár, nem a világvége, az enyém 12-ből 8 hónapot bokszos tartásban van, minden nap le van mozgatva, karámot csak ritkán lát (egy darab van, szóval közelharcot kell érte vívni), semmi baja. Nyaranta karámos tartás, és nagyon sok legelő... Persze, az az igazi, de egy olyan boksz, ahonnan kijárhat karámba, teljesen jó.

Körmölni 6-8 hetente kell, akkor is, ha nem ülnek rá, mert csúnya bajok lehetnek, ha ezt kihagyják. Patkolni felesleges, kivéve, ha tényleg betonon áll, akkor mind a négy lábra kéne.

Állatorvos évente egyszer kéne legalább, hogy beadja a kötelezőket, egy sima fejsérülésnél nem muszáj érte kiáltani, sokszor nem túl mély sebekről beszélünk, amikkel Te se mész orvoshoz ,csak lefertőtleníted, adott esetben minden nap (legelőn okoznak ők egymásnak durvábbat is, ha úgy adódik).

2013. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
OMG 2 éves... Ez egyre jobb....
2013. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy én vagyok túl gondoskodó,

de kibeszélt itt lemozgatásról ?

a póni csak akkor van lemozgatva mikor évente ráül a lány.

Nekem ez a legbrutálisabb.

Mikor kiviszik a legelőre akkor is másfél m.kötelen van.

2013. márc. 10. 18:31
 6/19 anonim ***** válasza:
Dehog vagy túl gondoskodó!!! És egy hafi méretű póni kötélen?!? -.-
2013. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

A lovakat lehet pányvázni, nem a kötél létével van a gond, de egy villanypásztorral, vagy akármivel lekerített legelőn általában felesleges.

Lovagolni pedig nem is lovagolunk 3 év alatti lovat, tehát miről beszélünk? Lemozgatni meg bőven elég, ha kiengedik időnként legelőre, sőt, mivel máshogy még nem mozgatjuk (még futószáron se!), így gyakorlatilag ez önmagában elégséges is neki (nyilván amennyiben napi több órát van kint), mellékesen le is legeli azt a mennyiséget, amennyire szüksége van, nyáron legalábbis, így külön etetni se muszáj (nagyobb legelő esetén).

Társra azért szüksége lenne.

2013. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fogalmaztam,de ez igaz...

azt én sem tudom hogy hogy eleve miér ül rá egy két éves pónira,

de szerintem nem jól tartja,igaz bevallom én nem értek anyira a lovakhoz de én úgy tudom hogy minden nap kell csutakolni,és legalább kétnaponta meg kell mozgatni..

a tesója mondta hogy hencegni akár csak a lovával..

2013. márc. 10. 19:25
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
még egy ok, hogy csak kamu :D vajon miért nem viseled a kritikát? hmm.. nem akarsz hogy többen rájöjjenek?! :D
2013. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Te tényleg kitartó vagy kedves kritikus :-D
2013. márc. 10. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!