Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a lovassportokt...

Mi a különbség a lovassportoktató, lovassport edző okj, testnevelési egyetem edző szak között?

Figyelt kérdés

Jogilag melyiknek mire van lehetősége? A gyakorlatban jelentős, hogy egyetemen végezte valaki vagy “a papír mindegy” tudás legyen? Ha csak egy okj-s szakképesítéssel rendelkezem, akkor is lehetek I,II,III szintű edző (a vizsgák teljesítésével)?

Köszönöm előre is :)



2020. aug. 10. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elég egy okj. De annyi tudást úgyse kapsz egyiktől se, hogy jó és elismert edző legyél hirtelen.


Ha magas szintre akarsz eljutni akkor első és legfontosabb, hogy gazdag legyél. Ha nem vagy az akkor egy átlagos edző leszel akár van papírod akár nincs.


A gazdagság amiatt fontos mert én mindenképp ugy tornásznám fel magam magasra, hogy vennék egy belovagolatlan jó képességű lovat és szépen belovaglom, beversenyeztetem és jó eredményeket kell elérnem vele. De 1 ló szerintem ehhez kevés. Inkabb 2-3 ilyen ló kell, hogy felfigyeljenek az emberek. Ezután pár gyereket felkarolnék és ezekkel a lovakkal edzeném őkét és szintén versenyeztetném őket, hogy lássák edzőnek is jó vagyok. Ezután lehet lesznek felkérések, hogy "edz engem légyszi" ,de nem biztos.

2020. aug. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az alábbi felsorolt szakmai végzettségek egyikével rendelkezik:

lovas sportoktató

lovas szakedző

okleveles lovas szakedző

lovaskultúra oktató

lovastanár és szervező (hippológus)

ménesgazda

Lovas sportoktató, lovaskultúra oktató, lovastanár és szervező, valamint ménesgazda végzettséggel csak I. szintű vizsgára lehet jelentkezni!


A II. szintű vizsgára való jelentkezéshez lovas edzői vagy szakedzői képesítés szükséges.


A III. szintű vizsgára csak meglévő II. szintű besorolással lehet jelentkezni."


Szóval attól függ mi a cél. I. Szinthez jó bármi, magasabbhoz nem, illetve magasabb szinthez komolyabb versenytapasztalat kell.

De szólok, ezeken a képzéseken nem lovagolni tanítanak meg, hanem hogy hogyan add át a tudásod, hogyan kell felépíteni a lovat és a lovast. Mivel sok helyen nem kérnek bemeneti feltételt, ezért van sok okjs edző aki lovagolni se tud rendesen.

Ahhoz, hogy neved is legyen, versenyezni kell, sikereket elérni, illetve lovasokat elvinni a dobogóig. Te is szívesebben mész egy olyanhoz tanulni, akinek már ismertebb a neve.

2020. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát egy lovassport edző okj-vel is lehetek II. Szintű edző?
2020. aug. 10. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Régen valahol olvastam, hogy mi kell még hozzá. Az I-hez még versenytapasztalat se kell, de a magasabb szintekhez, nem is tudom hány pálya teljesítése szükséges. Az ugróban vizsgán 120 centis stílus pálya van, díjlovasvan meg L szintű programot kell lovagolni. De ezek mind fentvannak a Lovas Szövetség honlapján az edzői regisztráció alatt.

Igazából egy jó szűrőnek tartom ezt a vizsgát, mert a lovasedzőin konkrétan volt olyan szaktársam, aki úgy szerzett papírt, hogy alig tud lovagolni,nem hogy tanítani.

2020. aug. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!