Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovas, díjugró versenyek,...

Díjlovas, díjugró versenyek, besorolás, kategóriák?

Figyelt kérdés
Ha 20 évesen kezdek el versenyezni, milyen kategóriába sorolnak be? Milyen lépcsőfokok vannak? Hogy juthatok be komolyabb szintű versenyekre? Ha mindkét szakágban rajtengedély vizsgát szerzek, az örökérvényű, és ott indulok, ahol akarok? Hogyan működik a pontozási rendszer?

2020. aug. 22. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden le van írva, amit tudni szeretnél, hivatalos információk. :) (Ha jól tudom a díjugratáshoz is van ugyanilyen oldal.)

2020. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos ez nekem nem egyértelmű teljesen. A díjugratást pedig meg sem találtam. Nagyvonalakban leírná vki.?
2020. aug. 24. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megcsinálod az ugró rajtengedélyt, indulhatsz díjlovasban is, szóval nem kell kettőt csinálni. Ugróban úgy van, hogy először kezdő lovas vagy. Akkor max 105 centiig indulhatsz, meg kell csinálni 8 pályát kezdő lovas versenyszámban, ami stílus. Utána indulhatsz “sima” azaz nyitott számokban, amiben mindenki más is, függetlenül attól, hogy mennyi ideje lovagol és hány éves. De itt is van bizonyos számú pálya, amit teljesítened kell mindig, hogy feljebb lépkedhess. Amatőrben is indulhatsz, ha kérvényezed az amatőr státuszt (saját vagy bérelt ló kell hozzá többek között). Amatőr bajnokságokon is elindulhatsz, az már minimum 110 centi de lehet 125 is attól függ hogy champi, ob regionális döntő vagy miről beszélünk. Amúgy vannak még u25ös bajnokságok is, de az már majdnem a felnőtt élvonalbeli szint, szóval ilyen 140-145 centi. Bármilyen versenyen indulhatsz amin van olyan szám, amin indulni tudsz, annyi hogy a licenszet úgy kell befizetni, a nemzeti nyilván több, azzal tudsz országos versenyeken is indulni, a regionálissal csak regionálison. Amúgy mindent amit leírtam bent van a díjugrató versenyszabályzatban, ezt így meg is találod a neten. :)
2020. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!