Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hidegvérűt vennék hobbizáshoz?

Hidegvérűt vennék hobbizáshoz?

Figyelt kérdés

Hidegvérű, vagy nehézsodrott lovat keresek, túrázásokhoz, terepezésekhez.

Nagyjából milyen az az árkategória, ahol nézelődve belovagolt, normális, tiszta fejű lovat tudok venni, ami erre a célra megfelel?


Szóbajöhet ménesből csikó is, viszont akkor szeretnék ajánlást kérni a belovagláshoz, hogy Fejér megyében ki csinálja, jó minőségben.


2020. szept. 11. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
500.000-1.000.000
2020. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. szept. 11. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint a sodrottat ajánlanám. Tökéletes terepekhez. Nekem jelenleg egy ismeretlen származású sodrott lovam van amit belovagolva vettem. 900.000ft volt így. Sajnos jó lovat már nem nagyon lehet kapni 500.000ft alatt sodrottat vagy hidegvérűt pedig pláne a legalja 800.000ft. 800.000-1.200.000ft körül biztosan találsz megfelelő lovat. Még annyi, hogy nekem volt hidegvérűm is..lehet csak én tapasztaltam így de lomhább és fáradékonyabbnak is találtam így nekem hosszabb terepekre sem volt jó mert nagyon hajtani kellett a végén és minden energiám erre ment már el (hozzá teszem ő már egy 15 éves úriember volt jelenlegi sodrottam pedig 10 éves)
2020. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó választás a sodrott! Sokkal nyugodtabbak mint a melegvérűek, terepre hobbizásra tökéletes. Szerintem 600-800 000 között már lehet jó lovakat találni ilyen fajtájút,ilyen célra. Inkább 6-8éveset vennék mint belovagolatlan csikót, de ha megvan hozzá a tudásod akkor hajrá :D
2020. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Max. az alap dolgokhoz, szerszámokhoz tudom hozzászoktatni, a belovaglást már másra bíznám.

De a legjobb az lenne, ha egy derék középkorút tudnék vásárolni.


Hasonló árakat gondoltam én is, köszönöm szépen a válaszokat.

2020. szept. 27. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!