Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lenne a legjobb?

Melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnénk egy lovát kb. 4-5 év múlva mert még nincs elég tapasztalatom.

Hamarosan menni fogok egy lovardába ahol már voltam júniusban 4 vagy 5 órát de akikkel mentem azt monták hogy most túl meleg van ezért befejeztük nyáron. Szerintem jövőre ha megyek már egyedül és kb. Egész nyáron de ez még nem biztos. A lovaglásban az ügetésig jutottunk (könnyű és tan is volt) és még nem ment olyan jól. Így szeptemberben hétvégenként tervezünk menni mivel hétköznap ott az iskola és a házi. Ennyit a "komoly" lovaglásomról. Régen a búcsúkon oviban stb. Mindíg felültem a lóra ha volt de persze ez nem volt olyan komoly lovaglás de jó volt.😊

Na most a leendő lóról:

Ha a lovardában jól fogok tudni ugratni akkor lehet hogy fogunk menni egy pár díjugratásra. Mindenképp kanca lenne.A FEJE. A feje MINDENKÉPP egyenes legyen nem úgy mint pl. Egy arab telivérnek. Színekben legjobban a fekete és a fehér tetszik de fehérből csak olyanok amik teljesen fehérek. Az orruknál sem fekete. Feketéből ugyan így max esetleg a hasán egy kis jegy.

Ha én és a ló is jó lesz valamilyen sportban azt valószínű rendszeresen űzni fogjuk.

Légyszi ti is kérdezzetek mert én nem nagyon tudom milyen információkat kell ide írni😐 ezért bocsi.



2020. szept. 17. 19:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Értem.Tudom a 4-5 óra kb. Enyenlő volt a semmivel de akkor még az egyik ismerősünkel(28) és az ő keresztlányával(5) mentünk 4. Alkalom után azt mondta hogy most ezt hanyagoljuk, de majd így mostanába nem az lesz hogy megyek 3* és jaj most hideg van és egy darabig befejezzük. Na ennek így semmi értelme nem lenne mert amit eddig tanultam az volt nincs.

Szerintetek ha majd mostanában elkezdek járni a lovárdába mikor engedik meg hogy pl. Kihozzam a lovat a boxból vagy hogy csutakoljam, estleg nyergeljem?

2020. szept. 18. 13:06
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtetrem hogy szeptemberben egyedül megyek lovagolni, anyukám vagy apukám elkísér utánna lehet már egyedül mert közel van hozzánk a lovarda. Júniusban úgy mentem hogy az ismerősünkék mentek megkérdezték én megyek-e, így én olyan potyautas voltam. 😐
2020. szept. 18. 13:11
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kihozd a boxból és lecsutakolhasd azt az első perctől kellett volna, ha komolyak a szándékaid.

Tehát ahhoz nem kell akkora lovas tudás, hogy felügyelet mellett ne tehetnéd meg.

Ha ezt nem engedik akkor lovarda váltás, mert a lovazás nem csak a lovaglásból áll.

2020. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

NEM létezik albínó ló, guglizzatok már rá.


Maga a mutáció létezik a lovaknál is, de esetükben halálos. Az ilyen csikók többnyire holtan születnek - amelyik nem, az se húzza sokáig.

2020. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Olvassatok. :)

2020. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én full kezdő lovast nem engedek egyedül a lovak közé. Legalább legyen 14-15 éves, legyen rutinja a ló körül, amit oktató vagy lovász mellett fog megszerezni. Én is szeretem, ha a lovas csutakol, a nyergelést vagy mi csináljuk vagy végignézzük, mert egy korábbi kolléga mellett a kölykök nyergeltek és feltörték a lovakat.
2020. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16

Oo te akkor oktató vagy? Te úgy sem engeded ha a kezdő viszi a lovat de te ott mész melletük ha esetleg valami lenne?

2020. szept. 18. 18:59
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljünk erről 4-5 év múlva
2020. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. szept. 18. 19:10
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert még sehol sem tartasz a lovaglásban. Ha odaérsz hogy tényleg felelősségteljesen tudj lovat tartani, akkor már nem írsz ki ilyen kérdést a gyakorira. Mindent tudni fogsz.
2020. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!