Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen horslyxet ajánlanátok?

Milyen horslyxet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves arab x sport póni heréltem.Mivel az első tulajdonosánál sulyokat húzattatak vele eléggé le van fogyva.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek milyen horslyxet (mini) vegyek?

2020. szept. 23. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a termékeket nem ismerem igazán, de ásványi anyag pótlása sosem árt. Talán az original. Viszont amit én csinálnék: lightos munka, sok futószár (kikötővel, munkában, rendesen), hogy a lovas súlya nélkül erősödjenek a lovagláskor kellő izmai, és széna, amennyit meg tud enni, akár a rendes napi adag mellett egy állandó hálót feltéve. Nem tudom, most mit etettek vele, de napi 1-2 kiló kukorica, az adagot szépen lassan emelve, lábára figyelve, nehogy a patájára menjen, sokat segíthet. És ami a legfontosabb: hagyjatok neki időt. Nem két nap alatt fogyott le, eltarthat akár 3-4 hónapig is, mire magához tér és gömbölyödni kezd.
2020. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nem a Horslyx fog segíteni.

Ad libitum jó minőségű széna, állatorvosi kivizsgálás, féreghajtás, fogreszelés és egy minőségi táp. Ez 2-3 hónap alatt képes nagyjából rendbehozni egy lovat, a Horslyx max jutalmazni jó, ilyen esetben majdhogynem pénzkidobás.

2020. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Táplálással lenne elsődleges foglalkozni most szerintem. Folyamatos széna, esetleg nagyobb fehérjetartalmú abrak (ezzel óvatosan, nagyon fokozatosan kell vele bánni, mert bekólikázhat). Táp is segíthet, pl Helianthus, Metazoa stb.

Ha annyira ragaszkodsz a Horslyxhez, akkor az emésztéstre a Pro Digest, a mozgásszervrendszerre a Mobility "való", viszont ez nem helyettesít kb. semmit (nem tudom, hogy pontosan mi van benne, de tudomásom szerint vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, ezek mellé kell a normális táplálás)

Munkát fokozatosan kezdd el vele, keveset és nem nagy erőnlétet igénylőket eleinte, ha úgy látod, fokozatosan lehet emelni


De ha valamit nem jól mondok, javítson ki valaki

2020. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az tény hogy nagyon sok vitamin van benne, de ha nagyon le van fogyva akkor ez nem fogja felhízlalni...

az hogy milyet vegyél az attól is függ hogy mire akarod... van külön az izületekre, a légutakra, van bogárűző...

de ha van rá alkalmad akkor kérj kölcsön valakitől valamilyen fajtát,mert minden ló más, úgy mint az emberek, nem minden lónak ízlik mindeggyik fajta , tehát lehet hogy veszel, de nem foglya megenni, mert nem ízlik neki... de a sima( sötét kék dobozos) az álltalában minden lónak ízlik , de bármelyikre rá tudod szoktatni, igaz időbe tellik... nekem nagyon jó tapasztalatom van ezzel a cuccal kapcsolatban, mert az én pónimnak kissé ropognak a csontjai és nekünk az állatorvosunk javasolta... először az enyém nem akarta megenni, de ezeket ki lehet venni a dobozából és esetleg tudsz bele mást tenni...

én pl ugy csináltam, hogy amikor nem látott engem akkor kivettem a horslyx-et a dobozból égy darab nyalósót beletettem és ugy vittem neki oda, és az ugye szereti és elkezdte nyalogatni, majd másnap a horslyx volt benne és akkor azt is megkostolta, mivel tudta hogy ami benne van azt nyalogatni kell és ízlett neki..)

2021. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!