Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen vitamint, táplálék...

Milyen vitamint, táplálék kiegészítőt adtok a lovatoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van két lovam egy 6éves és egy 16éves kanca. Most, hogy beköszöntött az ősz és a téli időszak szeretnék nekik valamilyen multivitamint vagy biotint adni, hogy megkönnyítsem nekik a szőrváltást és a télre jobb legyen az immunrendszerük.

Eddig nem nagyon találtam olyat ami megfizethető árban van és elegendő mg vitamin is van benne. Félreértés ne essék nem szeretnék rajta spórolni de a 30 000-40 000ft ot egy kicsit soknak találom.

Szóval jöhetnek a márkák/fajták, hogy ti mit javasoltok/adtok a lovaitoknak. A válaszokat előre is köszönöm!


2020. szept. 27. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint én táp párti vagyok.

Rengeteg márka gyárt már olyan tápot, ami nem hizlalja/pörgeti a lovat, de benne van minden, ami kell. Szerintem azok ár-érték arányban is jobbak, mint a kiegészítők, pláne, hogy azt még bele is kell keverni valamibe.

2020. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi télen-nyáron a fitocavallo dolgait adjuk az arra rászorulóknak. A maradék meg a tisztességes széna, jó minőségű szalma, munkához/henyéléshez adagolt táp mellett napi zöldség-gyümölcsadagot kapnak. Nem csak ők, mindenki, nyilván.
2020. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én a Chevinal-t ajánlom. A szőrváltást nem tudom, hogy mennyire könnyíti meg, de nekünk nagyon bevált. Mindenesetre a pályának nagyon jót tesz, gyorsabban nő tőle és erősebb is lesz.

Elsősorban a versenylovainknak adtuk, de bármelyik ló kaphatja.

"Vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és esszenciális aminosavakat tartalmazó készítmény versenylovak, sport, hobby, túralovak tenyészetek és ménesek számára."

A legegyszerűbb, ha a takarmánynak belekevered, de szájon át is adható.

2020. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3-as vagyok, *patának, bocsi, autocorrect 😅
2020. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. okt. 5. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!