Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez a szerencsétlenkedés a...

Mi ez a szerencsétlenkedés a Nemzeti Vágtán?

Figyelt kérdés
Nincs egy futam, amin mind az öt lovat sikerülne egyszerre elengedni, 2 ló legalább háttal áll, egy felborítja a kísérőt, 2 meg jó esetben el tud indulni időben.
2020. okt. 11. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Bekene tiltani az egeszet! Tomeny allatkinzas ami ott folyik!
2020. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az elsővel!
2020. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem hülyeség, de nem ott a helye. Van egy nagyon jó lóversenypályánk, gyeppel, homokkal, startgéppel. Kellően széles, belátható, a lovasoknak is biztonságosabb. De jobb biznisz minden évben homokkal felszórni a Hősök terét+ eltakarítani...
2020. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Évi egyszer nem hiszem hogy olyan nagy bajuk lenne a lovaknak tőle. Illetve ha tényleg állatkínzás lenne ahogy mondod akkor maguk a lovasok sem vinnék oda a lovaikat. Nem akarnák tönkretenni őket 🤷🏼‍♀️
2020. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
#4 ezen látszik, hogy nem vagy lovas, de nincs ezzel baj, csak amennyiben nem vagy benne a sportban ne tégy úgy mintha jól meg tudnád ítélni.
2020. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Több évtizede lovagolok, tehát legyszives a saját személyes véleményem miatt és minden háttér info nélkül ne ítéled már meg hogy lovas vagyok e vagy nem. Vannak ismerőseim akik indultak már rajta, tisztában vagyok vele én is és ok is hogy nem a legjobb megoldás, de állatkínzásnak nem nevezhető.
2020. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok még mindig.

[link]

[link]


A nemzeti vágta is lóverseny, ráadásul pocsék talajon zajlik.


"Évi egyszer nem hiszem hogy olyan nagy bajuk lenne a lovaknak tőle" A ténylegesen sportlovaknak, galloplovaknak pár perc rossz munka is sérülést okozhat. Ezek az emberek valamikor nem is tudják hogy kárt okoznak, csak egy héttel később látják hogy jé' elszakadt egy szalag, mert a versenyen megkezdődött a szakadás, és utána apró munkára is könnyen megvan a baj. Az ilyen lovaknak a gyógyulását gyakran nem várják meg.

2020. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#7 Tehát neked itt nem kifejezetten csak a Nemzeti Vágtával van problémád hanem az egész lóverseny témával. Amire csak azt tudom mondani, hogy mindig is voltak és lesznek olyanok akik ezt nem nézik jó szemmel és ellene vannak az ilyesfajta versenyeztetésnek. Erről szerintem mindenkinek más a véleménye és nem is akarok belemenni, mert más véleményen vagyunk.

Csomó ló van ott évről évre, verseny vagy akar sportlovak olyan tapasztalt és profi lovasokkal akik szerintem pontosan tisztában vannak a sérülései lehetőségekkel és a versenyzéssel járó kockázatokkal. Én továbbra is azt mondom ha annyira nagy állatkínzás lenne akkor egyrészt nem lenne megtartva másrészt nem vinné oda senki a milliókat erő lovát versenyezni. De szerintem ez bízzuk azokra akik ott vannak, szerintem mindkettőnknél tapasztaltabb lovasok és el tudjak dönteni hogy kell e nekik ez a verseny vagy nem.

2020. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nem tudom egyébként mi az érved amellett, hogy a lóverseny nem állatkínzás, de elfogadom a véleményed, ami nem egyezik az enyémmel, fátylat rá.
2020. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem főleg az érdekelt volna, hogy más versenyeken is ilyen idétlenül rajtoltatják őket?
2020. okt. 12. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!