Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovat edzés után egyből...

Ha lovat edzés után egyből megitatom nem lesz kehes?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Szia!

Edzés után nem tudod egyből megitatni, mert szerszámokkal a lovon nem adhatsz neki semmit!

edzés után 15-20 perc múlva ajánlott megitatni!!!

léna

2020. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha munka után lelépteted,és már nem kapkodja a levegőt,akkor nyugodtan ihat. Azzal van baj,ha kifulladt,és hirtelen sokat iszik (és netán még nagyon hideg is a víz). Ilyenkor szokott az ember is tüdőgyulladást kapni.
2020. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem,és köszi!!
2020. okt. 13. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kehességet nem a hideg víz okozza, hanem a rossz istállózási körülmények (penész, por, ammónia).
2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is így tudtam.Csak valaki ezt mondta, valaki meg megint mást......


Anais255

2020. okt. 13. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:
#2- essel teljesen egyetértek!
2020. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, ha rendesen le van léptetve, akkor ihat. Azért terjedt el ez a 2 óráig nem ihat hülyeség, mert egy trappban mennek haza a lóval, konkrétan a kapuig ügetnek vele, az utolsó két méteren lép az a szerencsétlen állat. Így persze, hogy nem ihat. Meg lovardákban is szinte ügetésből száll le a gyerek a lóról, mert a lépés ugye nem olyan izgalmas nekik, nem léptetik le a lovat. De normális helyeken, normális lovasok hagynak időt erre is, edzés végén, minimum 10-15 perc laza séta. Mikor kint dolgoztam Hollandiában, edzés után leszereltük a lovakat, megmostuk őket, és mentek a helyükre. Ihattak volna, de nem is vetették rá magukat egyből az önitatóra, mert nem kimelegedve, kifulladva mentek a helyükre, hanem le voltak léptetve. Ha nem volt ideje az edzőnek fogatban leléptetni őket, akkor nekünk kellett még kézen sétálni velük. Soha nem volt egyiknek se semmi baja.
2020. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Edzés közben lehet itatni, mi meg is szoktuk kínálni őket, de nem hideg vízzel. Aztán, ha normálisan le van léptetve, vissza van száradva, akkor ihat.
2020. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen igaz! Előbb sétáltasd le a lovad, utána csak langyos vizet, de legalábbis nem kútvíz hideg vizet ihat!

Léna

2020. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!