Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges, hogy egy teljes...

Lehetséges, hogy egy teljes lovas felszerelés ennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Csak összeszámoltam, hogy a jövőbeli lovamnak mennyi lesz a felszerelés. 514 ezer jött ki. Elsősorban nem ár alapján válogattam, csak arról, ami tetszett, csináltam egy képernyőfotót, amin az ár is rajta van. Vagyis valószínűleg nem ezek lesznek, de ez így reális ár?

Még annyi, hogy 6 nyeregalátétet és 2 ínvédőt választottam, amiből valószínűleg nem lesz ennyi. Nyerget nem számoltam bele. Ez reális ár?



2020. okt. 23. 12:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
69%

Igen, sok embernek van lova. És egyre több ember akar jó körülményeket a lovának (nem mint régen, amikor csak a ló használhatósága számított a lovasok többségénél, mert pl. csak munkába jártak vele, ahhoz pedig nem kell nagy szaktudás hogy az ember A-ból B pontba eljusson egy lóval, az ekézés pedig másik dolog) .

Ahogy én észrevettem (saját tapasztalat), az olyan emberek, akit nem érdekelnek a lovak, sokszor kifejezetten idegesek egy lovas beszélgetés kapcsán, még akkor is ha nem ő beszélget. Valószínűleg irritáló lehet nem lovasként egy olyan világba belepillantani, ahol teljesen máshogy gondolkodnak az emberek.

Sok olyan emberrel is találkoztam egyébként, aki kifejezetten idiótának tartotta a lovasokat azért, mert a lovakat ennyire szeretik. Direkt nem úgy fogalmaztam, hogy jobban szeretnék a lovat az embernél, mert nem így van. A legtöbb érdemi lovas normális ember, lovas szakmai tudással.

Nem tartoznak ide a lóimádó kislányok, aki lovagolni sem tud (bár kifejezetten ilyen szakadék nincsen, hogy ettől vagy ettől már valaki tud lovagolni, mindenki máshogy gondolkodik), de már lovat akar, vagy azok az emberek akik elhiszik hogy már tudnak és hangoztatják is, stb.


Igen, van a lovas embereknek egy bizonyos 'feeling'-je amit a szakmai ártalomból adódik, és a még elszántabb lovasoknak sokszor kicsúszhat a hétköznapokban is egy csettegés vagy egy hó, de az igazi lovasok nem feltétlen őrültek.


Azok az emberek érthetik meg legkönnyebben ezt az egészet, akinek szintén olyan ambíciói vannak, mint az adott lovasnak. Aki csak egy normális polgári életre vágyik egy jó családdal, de nincs semmilyen dolog ami után annyira elszántan hajtana hogy más alig számít, az nehezen fogja megérteni a lovasokat.


Azért írtam kisfogalmazást neked, hogy hátha megérted, ha nem, nem.

2020. nov. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
22%
20as! Sok embernek nincs lova, soknak meg van. Igazán szakmai kérdés nem sok van, inkább a hova menjek lovagolni, meg az, álmodozó lovas kislányok dominálnak. Illetve sok kérdező laikus vagy csak kíváncsi mi szükséges a lótartáshoz (a pénzen kívül).
2020. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
20, reménykedünk benne, hogy segít valaki. Bűn feltenni egy kérdést? Akkor minek van az oldal? És igen, sok embernek van lova, soknak meg nincs. Ennyi.
2020. nov. 18. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!