Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovat ajánlotok...

Milyen fajta lovat ajánlotok haladóknak?

Figyelt kérdés

Életem első lova lenne. Most kezdtem a vágta gyakorlását.

Szerintetek hogy még csak itt tartok meg éri a ló?

Ha igen milyet?Mindenképpen heréltet szeretnék.



2020. nov. 1. 10:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Te egyáltalán nem vagy haladó.
2020. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

A “most kezdem a vágta gyakorlását” nem haladó, még bőven kezdő. Ha a három jármód biztosan megy, akkor nevezheted magad haladónak. Egyébként szerintem nincs értelme, majd ha a vágta is rendesen megy. És nem fajtát keresünk, hanem egyedet, de ezt minden ilyen kérdésnél leírják. Ameddig ezt a kérdést felteszed, addig egyébként sem készültél fel rá.

Bocs, ha bunkó voltam, nem az volt a cél, csak segíteni szeretnék. Amúgy lapozz bele az előző ilyen kérdésekbe!

2020. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

Kezdő lovasnak?

Hát,mit szeretnél vele csinálni?pl.díjugratás,díjlovaglás,western


Anais

2020. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tudással korai a saját ló. Haladó akkor leszel, ha 3 jármód biztos vagy kengyel nélkül is, ki tudsz ülni egy bakolást, tudod kezelni a ló hisztijét, terepen is. Nem okoz gondot egy menősebb vagy szemesebb (ijedősebb) ló. Közben pedig rengeteget tanulsz tartással, takarmányozással kapcsolatban, illetve maga a ló nevelését, etológiáját is megismered. Aztán ha eljutsz oda, hogy már nem csak szintén tudod tartani a ló tudását, hanem hozzá is tenni, akkor talán már kész vagy a saját lóra.


Amíg ilyen kérdést teszel fel, hogy milyen fajtát válassz, addig ne legyen lovad. Akinek van hozzá elég tudása, az nem kérdez ilyet.

2020. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Sssaszem ***** válasza:
0%
Kedves 4--es hát akinek ilyen terepbiztos lova van, az már nem haladó? Mert ugye bepánikol a bakolástól meg a minden olyantól, amihez nem szokott hozzá?
2020. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Sssaszem ***** válasza:
7%
Kedves Kérdező az te dolgod, hogy veszel lovat, vagy sem, nem kell ahhoz profinak lenned, hogy ki tudd ülni a bakolásait, vagy kezelni tudd a hisztijét, vagy ha nem vagy rá alkalmas, hogy tudod kezelni a hisztijeit, akkor is lehet lovad. Nézd nekem is saját lovam van. Ezért nem kövezni meg senki. Nem muszáj haladónak lenned, maradhatsz kezdő szinten is, ha tudod a vágtát.
2020. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Sssaszem! Persze akinek pénze van az olyan lovat vesz, amilyet akar. Lehet venni ultrakezdőként is lovat csak kell mellé edzői felügyelet, amíg megtanul lovagolni, viszont aki egy lovon tud csak lovagolni, az meg nem tud lovagolni. Persze, ő lovagolhatja csak azt az egy lovat, de ne verje magát, hogy ő "tud" lovagolni.

Másrészt senki se mondta, hogy vegyen sárkányt, de nálunk is az iskolalovak, akármennyire is jólképzettek és birkák, azért néha bakolnak 1-et. Ezért pl egy lovasomnak se ajánlanám a saját lovat, még akkor se ha birka türelmű iskolalovat venné meg, amíg nem ül és iranyít biztosan 3 jármodban.

Illetve a lovastudás nem merül ki a gyakorlatban, hanem az elméleti részével is tisztában van az ember, szóval mondjuk a lófajtákat ismerni szerintem egy alap dolog, hogy mi mire való.

Szóval továbbra is tartom, hogy akinek ilyen kérdés merül fel a fejében, mint a kérdezőnek, az még nincs kész a saját lóra.

2020. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Sssaszem ***** válasza:
18%
Miért bakolnak egyet? Ettől én féltem nagyon.
2020. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Sssaszem ***** válasza:
0%
Én visítok egyet ettől, hogy bakol aló.
2020. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nagy lovas lehetsz, ha egy egyszerű bakolástól visítasz. Neked tuti nem kell ló.
2020. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!