Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta kaját adják a...

Milyen fajta kaját adják a lovaimnak? Az egyik kisebb fajta ló de nem póni. A másik egy póni. A lóval napi szinten edzek. És terepre is megyünk. Ugratni csak nagyon ritkán szoktunk és csak nagyon alacsonyakat.

Figyelt kérdés
A póni szokott ugrani de szabadon és nem emberrel a hátán. Rajta lovagolni nem szoktam mert nem bírná el engem és a vála is megsérülhet. De sokat szokott legelőn sétálni és földről való idomitásnak és feladatoknak lehet a része. De nem tudom mit adjak enni nekik milyen abrakot, szénát, egyéb vitamin,stb..de ha lehet akkor boltot is írjatok hogy hol lehet megvenni ezeket! Meg az hogy a trágyát hova tudom elszállítani??!! emmelett ridegtartásban vannak így tudnak legelni.
2020. júl. 17. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Napi szinted lovagolod a lovat és csak legel mást nem kap?!
2020. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de elég felelőtlenség úgy lovat tartani, hogy fogalmad sincs róla mit eszik.

Az a minimum, hogy egész nap korlátlanul hozzáférhetnek a fűszénához (nem vizes, nem poros, nem penészes, nem lucerna!). Legelő mellett is kell a széna! Tiszta víz is legyen egész nap előttük, melegben többször cseréld naponta (ne csak egy vödörrel legyen kint, ők több 10 litert megisznak fejenként egy nap).


Ha csak néha-néha lovagolgatsz rajtuk, nem öregek, nem alultápláltak és nem betegek akkor nem kell nekik abrak (az abrak a szemestakarmány vagy táp), elég széna.


Szénát boltban nem kapsz, azt a környéken kell megvenni a gazdáktól. Kb. 5-6000 Ft egy nagy bála és 1-2 bála kelleni fog egy hónapban. Télre mindig előre kell megvenni, mert a széna csak tavasszal/nyáron “terem”.


Vitamin az sose árt, a Decathlonban kapni multivitamint lovaknak. Hobbilovaknak az tökéletesen megteszi.


A trágyát is a gazdáknak kell odaadni vagy kivinni a saját földetekre. Legrosszabb esetben, ha nem kell senkinek akkor vannak, akik elviszik, ha fizetsz nekik.

2020. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs bolt. Zabot, szénát helyben kell keresni, van a jófogáson is agrár rész vagy lovas/agrár facebook csopikban kiírod, hogy x környékén ennyi és ennyi szénára lenne szükséged kinek van eladó .

Ráadásul ha van egy kis eszed, akkor egész évre veszel nem csak pár hónapra. Jelenleg veszett drága a széna 6-8000 egy guriga, télen meg még drágább lesz, szóval most kéne megvenni a 2 lóra az éves adagot (nekünk 1 ló eszik 18-at, úgy, hogy mellette van mit lehelni is). Ha nincs elég fű a karám an, akkor több szénával kell számolni. Zabbal is ugyanez a helyzet.

Amelyik ló dolgozik, az kapjon zabot (lóra válogatja, hogy mennyi elég) , ha inkább hízlalni szeretnéd, akkor árpát.

Trágyaügyben a környékbeli gazdákat érdemes keresni, tőlünk havonta viszik. Igyekszünk minél "tisztábbat" termelni, hogy ne legyen nagyon szénás-szalmás, mert azt jobban szeretik.

2020. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg még nem az enyém a 2 ló csak hamarosan lessz ezért kérdeztem.
2020. júl. 18. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Lesz 2 lovad és nem tudod mivel kell etetni őket? A helyedben várnék még vele, ameddig megtanulod, hogy kell gondozni őket..
2020. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell gondozni őket csak hátha kicsit bővebben tudnak adni tanácsokat. Esetleg hogy a sűrün edző lónak. A nem lovagolt lónak az ételt mennyit miből....stb..de azért köszi a te válaszodat is. De pont hogy már 2 éve ezekről keresek. Nem most kezdtem neki
2020. aug. 7. 10:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindekettő előtt legyen folymat széna vagy tudjon legelni és legyen elérhető friss víz. Amelyik ló dolgozik annak lehet adni zabot, hogy mennyit, ahhoz ismerni kéne az adott lovat. Na mi a közepes munkát végzőnek, heti 2-3 fogat vagy lovaglás, adtunk reggel és este 1,5 fángli roppantott zabot (az 1 fángli az az 1 púpos nálunk). Esetleg mellé egy kis tápot adtunk időszakosan. Ha épp nem dolgozott hosszabb ideig, akkor a zabot fokozatos elvettük, helyette inkább tápot kapott. Ha meg nőtt a munka mennyisége, akkor kapott ebédre is egy fánglival, vagy ha nem volt megoldható, akkor a reggelit és a vacsorát feltoltuk 2 fánglira. Na most az adott lótól függ, hogy hogy hasznosít. Vannak akik minimális emeléstől is igen csak "energikusak" lesznek, szóval ezt a tapasztalatok alapján kell belőne, hogy az adott lónak mi az adag. Amelyik nem dolgozik ne told abrakkal, max etetéskor egy-egy marékkal dobsz neki is, hogy ne vergődjön.
2020. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!