Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy új nyerget de...

Vettem egy új nyerget de valami nem az igaz. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Vettem egy norton univerzális nyerget mert sajnos a régi nyergem már használhatatlan lett. A problémám az konkrétan az, hogy nem találom benne azóta sem a biztos ülést. Ugye ennek állítható a térd támasza azt már mindenhogyan pakolgattam méretben ugyan akkora mint az előző nyergem volt. Mi lehet a gond? Nagyon zavar mert sajnos vágtánál sokszor kizökkenek emiatt. Jelenleg 2 hónapja használom heti 2-3 alkalommal.

2020. nov. 12. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltad mielőtt megvetted?

Ha nem, az olyan szempontból is gáz, hogy a ló hátának nem biztos hogy jó.

Alapvetően nekem nem jönnek be ezek az univerzális állítható nyergek, túl terpesztős, de lehet csak én vagyok vele így.

Jobb lenne látni amúgy a nyeregben, mert így nem igazán tudok javítani a helyzeten.

Amit térd támasznak hívunk más néven combtámasz a combodnál kell feküdjön, de ezt valószínűleg nem a térdedhez állítottad ha van egy minimális tudásod, csak ezt sem lehet kizárni, hogy félrenézhetted.

2020. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lóra lett próbálva! Ő az első, úgy lett megvéve, használtan. Én is kipróbáltam de azt hittem csak eleinte fura hisz 10 évig csak egy nyeregben ültem de nem tudom megszokni sajnos ezt az újat.
2020. nov. 12. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja így már értem!

Nos ez esetben tényleg nehéz segíteni, hisz nem látjuk az ülésed ://

2020. nov. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy a lóra tökéletes legyen, de emellett hozzád is passzolnia kell.

A nagyobb márkák pont emiatt ugyanabból a nyeregből gyártanak többfélét is (pl. rövidebb és hosszabb nyeregszárnnyal is, hisz más magasságú embereknek más az ideális).

Megeshet, hogy ez a nyereg nem passzol annyira a te paramétereidhez és ezért nem kényelmes. Sőt, ha nagyon nem jó akkor akár gátolhat is abban, hogy helyes ülj. Nekem sajnos van már tapasztalatom ebben, eladtam a “rossz” nyergemet, mert tönkretette az ülésemet és fájtak tőle az izületeim. Alapjáraton nagyon jó nyereg volt, a lóra is passzolt, imádja az új gazdája is. Egyszerűen csak nem volt hozzám való :D

2020. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? Nekem az 183cmhez fél éve van először olyan nyergem ami passzol. Szerintem próbáld ki az összes kengyelhosszal és a nélkül is(bár feltételezem ez megvolt) esetleg ha van jó nyerges ismerősöd kérdezd meg , egy jó szakember a lovas statikájaval is tisztában van nem csak esetleges nyereg betegségekkel.
2020. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!