Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagydarab pacák vagyok....

Nagydarab pacák vagyok. Vettem tavaly egy bringát. Egész nyáron hajtottam, de nem volt igazán kényelmes a nyergem. Szeretném lecserélni, de akkora a választék, hogy nem tudok dönteni. Milyen nyerget vegyek, hogy az hosszútávon is kényelmes legyen?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami a fenekednek es a penztarcadnak megfelel:


Fenekednek azert, mert bar valojaban nyeregrol beszelunk, ami ugye nem ules, tehat tul nagy komfortot ne varj tole, hiszen nem ucsorgesre van :) Azert is a fenekednek, mert mint a labunk, a seggcsontunk is elter kinek-kinek, tehat a fenekednek megfelelo meretu nyerget kell keresni.


Ulespozicio sem mindegy, hiszen maskent ulunk egy orszagutin, mint egy trekkingen es plane egy MTB-nal. Minden ulespozicio mashol nyom, mashol ul fel a csont ... szoval ez alapjan is erdemes koruljarni a temat.


Vegul pedig a penztarca: ha (ne adj Isten) egy "tescos" bringad van, hiaba ajanlanek egy 150ezer forintos SelleSMP Carbon nyerget, mert elkuldenel a melegebb eghajlatra, pedig az a leheto legkenyelmesebb nyereg, amivel valaha is talalkoztam.


Mindent egybe vetve igen fontos a kerdes, de nincs ra jo valasz ... ha megteheted, szerintem ne sporolj a nyergen, de keszulj fel, hogy kemeny tizezresekbe fog kerulni a valos komforterzet.

2014. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elso vagyok ... csak hozza tennem: en is nagydarab ficko vagyok ... amolyan sportosan nagydarab, 100kilo feletti :) Orszagutival jarok. Gyari nyerget alapbol elajandekoztam ... ram beszeltek a boltban egy tok atlagos nyerget, normal arfekvesben (mondtak, hogy higgyek nekik) ... nem sokkal ra, vettem a sajat kut fejembol egy szerintem jonak tuno nyerget ... es vegul utana olvastam a dolgoknak, megertettem, hogy miert es milyen kell, talaltam egy boltot ahol meglepo modon megmertek a seggcsontom tavolsagat es ennek tukreben most mar egy idelye Selle SMP Dynamic-ot hasznalok. Hosszu volt az ut amig idaig elertem, elfogyasztottam par olcsonak mondhato nyerget ... de valojaban egybol ezt a mostanit kellett volna megtalalnom.


Amugy pedig nem kell egybol nyerget venni, millio lehetoseg van probanyeregre. Bringalandban is van lehetoseg az SMP nyergek kiprobalasara. Adnak egy teszt nyerget, hasznalod egy ideig es eldontheted, hogy tetszik-e a dolog.

2014. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazán nem is számítottam ilyen alapos és minden igényt kielégítő válaszokra. Nagyon rendesek vagytok, köszi!
2014. febr. 24. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!