Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új nyerget vettem, de galoppba...

Új nyerget vettem, de galoppbal picit pattogok, ez normális?

Figyelt kérdés
Eddig a Decathlon 63000 forintos nyergeben lovagiltam ami kenyelmes volt, nem pattogtam. De cseréltem a decathlonról mert sokan mondták,hogy nem kényelmes. Vettem egy használt (7 hónapos)Ikonic ugratónyerget (1550€ újonnan) 700€-ért. Kényelmes sétához es normál ügetéshez de tanügetéshez nagyon elkell engedni a derekamat, galoppnál pedig picit kényelmetlen es pattogok. Ez normális (7 hónapig lovagoltam a fouganzaval, először cseréltem)?

2018. szept. 25. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Meg kell szokni, hogy más ülést ad. Csak annyit nem értek, hogy ha neked jó volt a régi, mások véleménye miatt minek cserélted le? Ha sárga a lovad, és aranyos, meg jól kijöttök, de XY azt mondja, hogy neki a sárgája mekkora gané volt, eladod a lovad?!
2018. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Az ugrónyereg másként ültet, mint egy univerzális. Na meg attól, hogy egy nyereg drága még, nem biztos hogy jó is.
2018. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

"Eddig a Decathlon 63000 forintos nyergeben lovagiltam ami kenyelmes volt, nem pattogtam. De cseréltem a decathlonról mert sokan mondták,hogy nem kényelmes."


Most mi van? Volt egy kényelmes nyerged, és lecserélted, mert mások szerint nem kényelmes? Dafuq?

2018. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blaablabla válasza:
0%
Az új nyergeket ki kell ülni és ha kemény a bőr akkor tudsz azon segíteni ha pl heti rendszerességgel bőr olajjal ápolod. Nekem is hasonló volt az esetem de úgy máshogy ültet egy ugró nyereg mint az univerzális és megtanultam benne szépen ülni, tehát már nem pattogok össze vissza, szoval én a helyedbe erősen foglalkoznék az ülésemmel😉
2018. okt. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!