Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló otthon? lehetséges?

Ló otthon? lehetséges?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok a ló otthontartásárol? Ill kinek van otthon a lova és milyen tapasztalatai vannak? Van egy telkünk ami a lónak megfelelő lehet... de nem lakunk ott igy nem tudnék minden másodpercben ott lenni :( Én igazából a telekhez közeli lovardába vinném, mert ott az edzőm aki mindig figyelhetné, de szüleim fizetnék és ők nem akarnak havi 70.000 fizetni... igazából a vleményetekre lennék kiváncsi, h szerintetek melyik a jobb és miért? ill sztetek nekem lehetséges a telken tartás?

2020. nov. 15. 13:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Sanyi nyugodj meg, nagy átlagban havi max 100 ezerből meg lehet oldani (pest megyében sokkal drágább a bértartás, így nem arról beszélek) .

A legtöbb sportlóval epedig kukoricát nem etetnek.

Vegyél egy mély levegőt, számolj el 10ig.

2020. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Sanyi nem tudom ezt honnan szedted, havi 60ból otthon kényelmesen ki lehet hozni a lovat (sőt ebben az is benne van, amit dokira teszel félre a perselybe) . Zab és széna kell neki, nem kukorica, nem disznó az. Nagyon max egy keveset kap keverve, de akkor inkább kapjon tápot.

Lovardában reális a 60-70 ezer+ akinek igénye van rá erre jön az edző díja, úgy simán lehet 80-100 ezer/hó.

2020. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
20-as, nincs igaza a kérdezőnek (főleg hogy meg se állapodott semmilyen árban a telek tulajával - sőt még neki állt feljebb, hogy ezt szóba hoztam). De neked sem, mert baromira túlzol. A kérdező nem egy világhírű zsoké egy világhírű versenylóval a legdrágább lovasklubban. Kb akkor lennének reálisak az általad felvázolt árak.
2020. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Kicsit elfajultak a dolgok :-) Információ nem volt elég a kérdésfelvetésnél, és még most sem igazán. Pl milyen szinten versenyeznél? hobbys ugrálás? A bácsival mennyire vagytok jóban/mennyiért vállalná be a plussz lovat? Sztem számoljátok ki vele megbeszélve kb mennyi lenne a takarmány/ott tartás, az is lesz egy szép összeg (40e?) + ad hozzá a dokit (féreghajtás oltások stb) de simán lehet olcsóbb mint a lovarda és ha jobban bízol a bácsiban még jobb is lehet (ezt ismeretlenül nem lehet eldönteni). A rideg pedig a lovaknak a legeslegjobb és nagyon jól bírják! (telivérem boldog rideges - de nyilván ha most veszel lovat és eddig istállóban volt, akkor csak óvatosan). Kérdés még, hogy mennyire messzi a lovarda illetve ott mit szólnak ha csak úgy beállítasz másik lóval edzeni. (esetleg kérnek-e díjat a pályahasználatért). Ott milyen tartásban lenne? box? karámba kirakják? milyenek a lovászok stb stb. Én nem vetném el a háznál tartást, a lényeg az ember akinél tartod mennyire gondos gazda, mennyire ért hozzá mennyire bízol benne!

2020. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
A bácsit régóta ismerjük, jó ismerősünk. Inkább hobbi ugrálásról lenne szó kb 1 méterig:)
2020. nov. 20. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!