Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Találtam egy másik lovardát,...

Találtam egy másik lovardát, ahova megyek lovagolni, és ott egyből terepre megyünk lovagolni. Jó ötlet egyből terepre menni? Még sosem lovagoltam Szabadon, csak futószáron. És még eléggé kezdő vagyok. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nagy felelőtlenés, szerintem ne menj. Biztos egyből terepre mentek? Nem néz meg előtte futószáron?
2020. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem hozzászólóval. Én is felelőtlenségnek és kockázatosnak tartom, ha az első alkalommal már terepre mentek.
2020. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta az oktató, hogy terepen ott fogok rendesen megtanulni lovagolni.

Egyből terepre vinne.

Eddig csak futószáron lovagoltam.

2020. dec. 29. 00:49
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Inkább ne menj oda. Konkrétan az életeddel játszik. Terepen bármi megtörténhet a legnyugodtabb lovon is. Ha bármi van nem fogja tudni megoldani. Ez kb olyan, mintha mélyvízbe dobna, ahol cápa is van, ráadásul ha fent is maradsz, maga a technikád csapnivaló lesz.

Szóval az ilyen helyeket messzire kell kerülni.

2020. dec. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez melyik lovarda? Priviben is írhatod.


Ha eddig csak futószáron voltál, akkor a lehető legnagyobb felelőtlenség terepre kivinni. Kivéve, ha valaki sétál melletted és vezeti a lovat. De az nem tereplovaglás, és főleg nem lovasoktatás.

2020. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se menj.

1. Terepen nem figyelhet téged mindig az oktató, ergo a helyes ülést és a ló irányítását pályán lehet jól megtanulni..nem terepen.

2. Bármi történhet, ilyedősek a lovak, ilyenkor általában hirtelen beugranak vágtába... Mit lesz veled ott kint, ha az ülésed se biztos, és most próbálgatod csak megtanulni, hogy hogy is kell irányítani egy lovat? Totális felelőtlenség az egész. Ebből baleset lesz.

2020. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Van az a hely, ami így működik, én imádtam és általában mindenki, aki oda járt, de tény, hogy veszélyes és nem tudsz sokat tanulni.

Sőt, egyszer buszkiránduláson Aggtelek környékén szálltunk meg, ahol volt két ló. Én gyerekkoromban már jártam terepre, de eltelt vagy 20 év. Megkérdeztük, lehet-e lovagolni. Idős, kedves parasztbácsi mondta, hogy igen, ki is mehetünk a lovakkal felügyelet nélkül. Csak egy fél órás körre volt időnk, de fantasztikus érzés volt, mindig erről álmodtam.

De az ilyen ritkaság és pláne nem ajánlott.

2020. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Semmiképp ne!! Beszélj az edzővel, hogy te még nem érzed magad biztosnak eléggé hogy terepre menj. Hatalmas felelőtlenség. Én még nem js hallottam olyan edzőről akk barmit is tervez mielőtt futoszaron meg nem nézte hogy milyen szinten vagy. (Ezzel most persze nem teged, hanem az oktatót minősítem) úgyhogy ne hagyd hogy terepre vigyen az első alkalommal!!!
2021. jan. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha még 18 se vagy, akkor még főleg nem szabad ilyen helyre menni. De felnőttként is nettó felelőtlenség bevállalni.
2021. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
9%
Én az edződnek adok igazat. Terepen tanulsz meg a legjobban lovagolni. Én mindent ott tanultam. Rengeteg tapasztalatot szerzel. Persze veszélyes. De ló függő. Ha félsz, semmiképp ne menj!
2021. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!