Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyergelés közben szoktátok...

Nyergelés közben szoktátok etetni a lovat?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves kancám(Senki ne szóljon be h esetleg "nyugdíjba" kéne adnom mert nem szoktuk olyan nagyobb munkára befogni nincs lehajtva rendszeresen.) akire ha nyergelek mindig ideges. Le tudnám azzal foglalni ha közben eszik valamit? Jó megoldás ez? (Nem a nyereg, heveder a baj, orvos már látta)

2020. dec. 29. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Átmeneti megoldásnak jó lehet, de nem biztos, hogy segíteni fog, ha ehet közben

Próbáld meg szépen lassan

Szagoljon meg mindent, alátét, nyereg stb...

Simítsd végig velük, és ha nem toporog, és megnyugszik, akkor tedd Rá

Nekem ez bevállt

2020. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szénát nem javaslom, ne kösse össze a nyergeléssel, az evés magánógy, béka ls nyugalom egy lónak. Viszont (bár random én sem szeretem őket tömni) az megoldás, hogy nyeregalátét, simogatás, felteszed a nyerget, valami jutalomfalat, heveder lazán, simogatás, húzás (lukanként, közben beszéd, simogatás), ha kb megmarad rajta, jutalomfalat. Kisétáltok, meghúzod a maradék lukat, jutalom, esetleg előre megmutatva, hogy lássa, hogy valami jó vár rá utána. Lassan, lassan a kaját el is lehet hagyni majd. Nálunk volt olyan ló, aki úgy jött hozzánk, hogy kikötve nem is mertük nyergelni, mert elvágta magát... De ezzel a módszerrel szépen felfogta, hogy ki lehet bírni.. Valószínűleg anno valaki rárántotta a hevedert, és emlékszik a rosszra.
2020. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elfedi a problémát, de nem oldja meg.

Személy szerint nem támogatom a nyergelés közben etetést amúgy sem.

Jutalomfalat a szoktatási időszakban mehet, az nem rossz ötlet, de abrak/széna szerintem inkább ne. (Sőt, egyesek szerint eleve nem tesz jót a lónak, ha közvetlenül edzés előtt eszik. Érzékenyebb gyomrú ló kólikázott már be ettől.)

2020. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne etesd, inkább a stressz forrását keresd. Ha nem a felszerelésben van a hiba, akkor a magában a Lovaglásban lehet, akár felépítésben, kivitelezésben.

Mellesleg 15 éves ló egyáltalán nem öreg, inkább 20 körül.

2020. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen amíg ilyen problémánk volt én mindig lemozgattam nyergelés előtt a lovat, de csak annyira, hogy kiugrálja magát, de ne izzadjon meg.

Ezután úgy nyergeltem ahogy előttem is írjak, megszagoltattam vele az alátétet, a nyerget, végigsimogattam velük a testét, aztán finoman feltettem a hátára. Ezután heveder helyen kézzel simogattam, majd a hevederrel is. Először lazára húztam, simogattam mellette, majd egyre szorosabbra. (nagyon kell figyelni, hogy ne legyen kellemetlenül szoros a heveder, mert hiába nem ránt rá az ember, a hevederiszony attól is kialakulhat, ha rendszeresen brutál szorosra van húzva a heveder!)

Ha ezeken túl voltunk én mindig adtam neki valami finomságot.

2021. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!