Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kidörzsölte a lovam szőrét a...

Kidörzsölte a lovam szőrét a heveder, egy hét után rakhatok rá neoprén vagy szörmés hevedert?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam egy bőr hevedert, ami kidörzsölte a lovam szőrét, nem lett sebes neki, csak kikopott a szőre, a két könyöke előtt. Meddig várjak az újra nyergelésig? Most egy neoprén vagy egy szörmés hevedert szeretnék venni.

2019. okt. 1. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően nem töri a neoprén vagy a szőrös, akkor szerintem várni se kell. A szőrmés nálunk bevált érzékenyebb bőrű lovaknál
2019. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tapogasd meg! Ha semmi pukli, nem fáj neki, nem csomós meg semmi ilyesmi, csak a szőr jött le akkor az az egy hét pihenés bőven elég (legalább “megnyugszik” a bőre az atrocitás után).

Egyébként én inkább a neoprén hevedert ajánlom, a szőrmés helyett. A szőrmést nehéz tisztán tartani és már egy-két alkalom után összecsomósodhat/beleragadhat a kosz, ami borzalmasan fel tudja törni a lovat.

A nyergelésre is figyelj! Az is okozhatja ezt, ha nagyon előre nyergelsz és abban az esetben semmilyen csoda heveder nem fogja megoldani a problémát.

2019. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!