Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, hogy jól nyergel...

Honnan tudom, hogy jól nyergeltem fel a lovat?

Figyelt kérdés

Mindig vagy túl elől vagy túl hátul van a nyereg. Nem tudom belőni, hogy hova kell tenni. Vám erre valami "szabály" hogy hova kell tenni? Mindig kérdezgetem a többieket, de ők sose mondják el, hogy mit kell nézni cska megcsinálják nekem és már elegük van belőlem. Holnap megyek lovagolni és nem merem már megkérdezni őket.

+még barátnőm kérte, hogy kérdezzem meg:

Hogyan kell rövidíteni a vágtát? Ő egy másik lovardába jár és nem meri megkérdezni az oktatót. Én még nem tartok azon a szinten, úgyhogy nem tudom neki segíteni :/.



2019. okt. 31. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Felrakod a nyerget. Előrehúzod a nyeregalátét-nyereg kombót a nyakára és vissza csúsztatod szépen a marjára, a nyereg magától megtalálja a jó helyet igazából.

És ha meghizod a hevedert akkor az elso laba es a heveder kozott egy tenyernyi helynek kell lennie.


De ha tényleg nem vagy biztos benne akkor ne nyergelj egyedül mert a rossz nyergelés feltöri a ló hátát azt utána ki kell vonni a lovaglás alól amig meg nem gyogyul mert faj neki.


A vagta roviditese meg félfelvételekkel kell rövidíteni. De kérdezze meg az edzőjét az a biztos.

2019. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Először azt mondtam volna, hogy tökéletes az első válasz, de aztán rájöttem, hogy nekem azt tanították, hogy előre nem szabad húzni. Meg a nyakára? A nyereg a mar mögött kezdődik, elég a marjára rátenni, és onnan hátrafelé húzni, míg "beül".
2019. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy komplett a nyakára hanem hogy előrébb húzod és vissza. Amelyik lónak kicsi a marja rácsúszhat a nyakára.

És ugyan úgy beül a nyereg.

Már énse húzigálom teljesen csak egy kicsit előre azt vissza.


#1 voltam

2019. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

amugy miért is ne szabadna a nyakára előre húzni?

2019. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


[link]


Itt ezen a videón jól bemutatja.

És itt is ráhúzta a nyakára egy kicsit.

Én annyit hozzátennék a videóhoz hogy szerintem nem érdemes a heveder jobb oldali becsatolása előtt a nyerget helyezgetni mert vannak lovak amik ezt kihasználva "hátrébb rázzák" a nyerget és utána megin húzgálhatod.

Ha jobb oldalt becsatoltad utána mozgasd a nyerget a helyes pózba és húzd is meg a heverd utána.

2019. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Itt ezen a videón jól bemutatja.

És itt is ráhúzta a nyakára egy kicsit."

Megemelte.

"amugy miért is ne szabadna a nyakára előre húzni?"

A kulcsszó a szőrmentén.

2019. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem szégyen, ha megkérdezed a gyakorlottabbakat, hogy nincs-e túl hátul, vagy túl elől a nyereg.

Az inkább a nagy kár, ha nem szívesen segítenek ebben.

Nem könnyű ugyanis valóban jó helyre tenni a nyerget. Egy-két cm is sokat számít.


Az egyik legfontosabb viszonyítási pont a ló lapockája. Fontos, hogy legyen kellően elől a nyereg, de úgy, hogy legyen elég szabad hely a lapocka mögött, hogy a nyereg támaszkodási pontja a lapocka és ezzel együtt az első lábak mozgását ne akadályozza menet közben se. Az egyik jellemző hibalehetőség, hogy túl elől van a nyereg és amikor emeli a ló az első lábát, a lapockája láthatatlanul „ütközik” a nyereg első részével ott, ahol az felfekszik a mar tájékánál. Ez akadályozza a lovat.


Alul, a heveder és az első lábak közötti tenyérnyi hely valóban nagyjából eligazít, de a legbiztosabb, ha a kezedet becsúsztatod a nyereg alá annak első részénél, a markamra alatt/mögött, mert ott érezheted, hogy van-e elég helye a lapockának hátra mozdulni.


Ezzel együtt a jó nyereg pontos és biztos elhelyezéséhez, illetve annak megállapításához nagy rutin kell (kezdetekkor nem könnyű pl. pontosan kitapintani azt sem, hogy hol a lapocka és mennyi helynek is kell lenni mögötte, hogy jó legyen). A lovardában, ahova járok, sokszor a régi lovasok nyergelését is ellenőrzi az edző, és nem egyszer javítja, egy-két centivel előbbre, vagy hátrább igazíttatva azt.


Ezért mondtam, hogy nem az a furcsa, ha Te még nem tudod ezt 100%-ig önállóan megoldani, hanem az, ha a lovas társaid nem segítőkészek.

2019. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!