Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi szükséges a bértartáshoz?

Mi szükséges a bértartáshoz?

Figyelt kérdés
Van jelenleg egy elég nagy területem és 11 szabad helyem istállóban. Nem az anyagi részére volnék kíváncsi mivel lovaspályám, akadály parkom, legelőim és istállóm is van melyek nincsenek már kihasználva ezért szeretnék bértartani. Jelenleg nekem 3 saját lovam van és lovász végzettségel rendelkezem. Milyen papírok szükségesek ahhoz, hogy tudjak bértartani hivatalosan?
2021. jan. 3. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Követem.

Hol élsz?

Nagyon szeretnék egy aranyszőrű akhal tekét, de nem értek hozzá és azt sem tudom, mire használhatnám a lovat, csak nagyon szép.:)

2021. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is számlaképesnek kell lenned szóval vállalkozást kell alapítani. Hogy neked mi a megfelelő arról könyvelővel kell konzultálni. Kell egy jó ügyvéd, akivel kidolgozod a bértartási szerződés mintáját, milyen kötelezettségeid vannak, mit szolgáltatsz, mi van, ha nem fizetnek, feltételek stb.

Kell egy jó kovács, aki elérhető és rendszeresen, kiszámíthatóan jár, illetve 2-3 állatorvos száma, akik a lovakhoz is értenek, és ünnepnap is tudj egyet keríteni, ha baj van. Ezen felül biztosító a szálas takarmánnyt, az álmot, a karámozást. Szemesben egyezzetek meg, pl zab az alap, de ha mást is etetne szerezze be a bértartó. Edzőt nem vagy köteles biztosítani, ezt oldják meg maguk, ahogy a lovasok ért se vállalsz felelősséget. Szóval, ha a 15 éves Juliska összetöri magát a lován, ahhoz neked semmi közöd.

Illetve szerintem fontos biztosítást kötni az egész kócerájra.

2021. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!