Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell ugratni?

Hogyan kell ugratni?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten szeretnék ugratni, max 40-50 centit. Amikor jártam lovardába, eljutottunk a könnyített ülésig ügetésben, vágtában, illetve rudaztunk is. Itthon csinálnám, edzőt nem tudok megkérdezni, ezért írom ki ide a kérdést. Az alapok szerintem meg vannak, így inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan érdemes, vagy van e valamilyen praktika erre. Az értelmes válaszokat köszönöm.

2021. jan. 6. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
mióta lovagolsz?
2021. jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Én is járok lovagolni.❤️En is nagyon szeretnék ugratni de sajnos még nem jutottunk odáig el.
2021. jan. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól akarod csinálni, akkor vagy lovardába mész, vagy otthonra hívsz edzőt. Ennyi az egész. Minden másképp, videókból, látatlan tippekből, stb. csak a baj lesz. Vannak szerencsés esetek (hülyék szerencséje), amikor valamiért természetétől fogva annyira jófej a ló, hogy pl. ha te béna vagy 80-90 centit akkor is átvisz neked. De ha kicsit érzékenyebb vagy makacsabb a lovad, csak annyit érsz el hogy befejelteted, elrontod. Eleve ha otthon lovagolsz edző nélkül az már felér egy elrontással. Menj edzőhöz.

Otthon ugrálgathatsz ha annyira jófej a lovad, de rengeteg lovashibát össze fogsz szedni és ha véletlen mégis rendesen lovagolni szeretnél később akkor ezzel el fog telni egy csomó idő (hónapok, inkább évek), hogy kijavítsák. De te tudod...

2021. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugrani csak edzővel, főleg ha most tanulnod.
2021. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4 éve lovagolok saját lóval, ebből 1-1,5 évig jártam oktatóhoz is. A lovam jófej, nem makacs, és nem szeretnék sport szerűen ugratni, csak kipróbálás szintjén, pár alkalommal. Amíg a lovamnak ezzel nem okozok problémát nem zavar, ha rosszul csinálom (nyilván nem meghalni akarok). Alapvetően terepre járunk, nincs más célom a lovaglással.
2021. jan. 6. 13:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Rálovaglod, ugrás felett kikönnyítesz, engedsz a kezeddel(ha nem na azzal árthatsz a lónak) és ez igy meg is van oldva. Leírva ennyi. Igazából nem...
2021. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Az a gond, hogy ha nem vagy tapasztalt, kezdő vagy ugrásból, és a ló is kezdő (mivel 4 éve megvan és nem ugrottál vele, hacsak nem más ugrott vele), így is úgy is ártani fogsz a lónak, mert elsőre senki sem csinálja úgy ahogy kéne, sőt, még 100adjára sem.
2021. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3mas, 7es vagyok. Továbbá nem egy olyan lóval találkoztam, aki talajmunkában eszméletlen közreműködő volt, ugrások felett viszont csak tapasztalt lovassal tudott jól dolgozni, mert bizonytalan volt.
2021. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Próbáld először ugetesbol,utána vagtabol rakj elé egy dobbantot és úgy könyebb lesz
2021. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy a lovad eddig ok, az ugrástól simán befejelhet. Most próbálom helyrerakni az egyik iskola lovunk át, met az egyik kislány ráhagyta az emelt cavalettit, most meg ha nem lovagolod rá határozottan, akkor megáll a 40 centis rúd előtt, még vágtából is, és hidd el az nem kellemes. Másrészt azért kell az edző, hogy szóljon, hogy hol van kezed lábad, mert tipik hátra szokott csúszni. 50 centi nem a világ. Esetleg úgy tudsz rákészülni, hogy először 2 rudat teszel földre 3m re, ez egy be-ki, ezen vágtázz át párszor. Ha meg akadályt raksz, akkor tegyél elé 2,5m re egy dobbantó rudat ügetés én, vágtában 3m-re. Elsőnek csak x-et rakj, ha ez megy utána meredeket. Arra ügyelj, hogy egyenletes tempóban menjen a ló ha rárohanna, akkor megtartod, ha érzed, hogy visszatart, akkor aktív csizmával hajtod, akadály előtt határozottan zár a csizma. Ha félsz, hogy ki térne, akkor kétoldalról rátámasztasz 1-1 rudat, mint egy folyosót kapva.
2021. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!