Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell ugratni?

Hogyan kell ugratni?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten szeretnék ugratni, max 40-50 centit. Amikor jártam lovardába, eljutottunk a könnyített ülésig ügetésben, vágtában, illetve rudaztunk is. Itthon csinálnám, edzőt nem tudok megkérdezni, ezért írom ki ide a kérdést. Az alapok szerintem meg vannak, így inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan érdemes, vagy van e valamilyen praktika erre. Az értelmes válaszokat köszönöm.

2021. jan. 6. 00:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szerintem viszonylag tapasztalt lovas vagyok ahhoz képest, hogy mennyi ideje lovagolok, és a lóval is összeszoktam. Nem tudom, hogy ugrott e valaha, nem sokat tudunk az előéletéről. Nem ijedős ló, kisebb árkot már "ugrottunk" (elég lett volna átlépni, de beleélte magát a többi ló hatására), és ha fokozatosan csinálnám, valószínűleg menne neki. Ha nem menne, nem erőltetném, ezzel egyébként is biztosan várok, amíg jó idő lesz, csak egy ötlet.
2021. jan. 6. 19:32
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, amíg sár, meg dagonya van vagy fel van fagyva ne ugrass, mert nagyobb a sérülésveszély. Esetleg cavalettizzetek addig.
2021. jan. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szinte mindegy, hogy ugrott-e valaha, ugyanis 4 éve nem. Az érzékrnyebb lovak alapvetően túlugorják magukat, szerintem amiatt ugrott az árkon, nem a többiek hatására. Az a ló valószínűleg egyedül is ugrott volna, mert okos, és biztosra akar menni, pont ezért kéne hozzá tapasztaltabb lovas, mert az ilyen lovat a legkönnyebb elrontani
2021. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Többször is átmentünk az árkon, és nem első alkalommal ugrott, ezért gondolom, hogy nem lenne vele különösebb probléma. Eleinte csak rudakat raknék le neki, egyre nagyobbat, és szépen lassan haladnék a cél felé, de mindez csak egy ötlet.
2021. jan. 7. 11:50
 15/15 anonim ***** válasza:

50-60 centit bármikor, akár álltó helyből is megugrik egy ugróló.

Úgy látom hiába ismételgetjük hogy oktató nélkül nem kéne, neked viszket a popód. Azért remélem neked is lesz 'hülyék szerencséje', és nem lezs bajod, sikerülni fognak ha már felelőtlenül belevágsz :)

2021. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!