Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy látjátok a lovas sportot?

Hogy látjátok a lovas sportot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én azt vettem észre, hogy régen sokkal hamarabb felfedezték a tehetséges lovasokat(vagyis sok ilyet hallok), és tényleg foglalkoztak az emberrel. Ma meg inkább a pénz a lényeg, senkit se érdekel a tudás meg az se hogy lovagolsz, ha ki tudsz fizetni egy edzésért 10-15 ezer Ft-ot és több milliós lovad van akkor lehet belőled valami. Ha nem milliomosak az ember szülei akkor semmi esélye, hogy versenyezzen. Persze, a lovaglás egy drága sport, de ez már szánalom amit csinálnak néhány helyen.Pénzorientált az egész. Azokkal a gyerekekkel mindig kivételeznek,akiknek gazdagok a szülei, holott lehet nem is lovagolnak túl jól.... Ti hogy vagytok ezzel?

2021. jan. 9. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos igaznak találom amit mondasz.. Én is mindig ezzel találtam szembe magam, hogy hiába tehetségesebb az egyik lovas, ha egy pénzes tud plusz dolgokat fizetni (pl. feleslegesen plusz felszerelések), van tudják a lovarda fejei hogy pénzesek azok előnyben vannak.

Az már más kérdés, hogy az edzések fizetésével mi a helyzet, mert ha belegondolsz, tudhatod, hogy egy edzőnek mire összeszedi azt a sok tudást amit átadhat rengeteg pénzébe kerül (az én edzőm tanítattása pl. a szülei szerint benne volt 100 millióban, és itt csak az edzésekről van szó). Azaz, az átadható tudást muszáj megfizetniük azoknak, akik tanulni szeretnének tőle, ettől drágább egy jó edző (1 helyről összeszedhetsz annyi tudást, amit ő sok helyen szerzett). Azaz, akinek több a pénze, több edzést tud kifizetni, az nyilván előnyben van 1 tehetségesebb lovassal szemben, aki például heti 4x tud járni, míg a pénzesebb heti 6-7x.

Ha mondjuk van egy tehetséges és egy tehetségtelen (extra gazdag) lovas, akik mindketten heti 6-7x járnak, akkor már az edző minőséétől függ, hogy megkülönbözteti-e a két lovast. És sajnos saját tapasztalataim szerint ez sokszor megtörténik, én pl. ezért váltottam edzőt, és a mostani teljesen korrekt.

Én is edzőnek készülök, és biztos vagyok benne, hogy én nem fogok különbséget tenni gazdagabb és szegényebb között, ugyanis imádom átadni a tudásom, és mindig a maximum tudást, amennyit lehet, annyit adok át az olyannak is, aki kevésbé szimpatikus nekem.

Tehát sok tényező befolyásolja, igen pénzorientált ez a sport sajnos, de elsősorban a lovak miatt űzi az ember, nem azért hogy bebizonyítsa mennyi pénza van, mert az a szeretet és érzés amit a lovak adnak, megér bármi pénzt. Mások ennyi pénzért drogot vesznek. Azt hiszem érthető voltam, ha nem kérdezz rá, hogy hogy értem, és ne pontozz le félreértésből, köszi.

2021. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Ma minden pénzorientált, szokj hozzá.


Egyet tudok érteni, de emellett szerintem túlárazott sport a lovaglás, mert próbálják még mindig sznobizálni.

2021. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

#2

Hobbi szinten szerintem is túlárazott, verseny szinten (ha felszereléseket mellőzzük, mert arról oldalakat lehet írni) viszont pl. a lovat sokszor áron alul adják, főleg itt Magyarországon.

2021. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Hogy derül ki valakiről, hogy tehetséges, ha soha nem ül lóra...?

Vagy hogyan gondoltad, hogy a "szegény gyerek" alapból tehetséges?

2021. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 a szegény gyereket nem tudom honnan veszed mert nem írtam ilyet, úgy képzeld el, hogy van a lovardában egy átlagos anyagi helyzetben levő ember, meg egy gazdagabb. De ettől feltétlenül egy szegény gyerek is lehet tehetséges, nem mindenki születik gazdag családba, viszont lehet valakinek érzéke hozzá.
2021. jan. 9. 19:26
 6/22 anonim ***** válasza:
11%

tehát pusztán képzelgés, és hipotézisek...


OK!

2021. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
A lovaglásnak nincs nézetsége, ezért mindenkinek magának kell fizetnie.
2021. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Állatkínzás.
2021. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ma már sajnos mindenhol a pénz a lényeg. Ez nem csak a lovaglás témában van így. Nem akarom behozni a politikát, de talán ez tudja a legjobban szemléltetni az ország működését. Bármilyen jó szakember is legyél (vagy éppen rossz) a nagy pénzeket az állami beruházások hozzák, amiket pályázatok útján bírálnak el. Na most kisemberként ezek közelébe se férsz, ha mégis, úgysem nyered meg. Régebben bokszoltam, akkoriban aki tehetséges volt azzal foglalkoztak, még akkor is ha kb. az edzéseket sem tudta fizetni. Ma már nem így van. Ha van pénzed foglalkoznak veled (akkor is ha nincs hozzá tehetséged) ha pedig nincs elzavarnak vagy esélyt sem adnak. Nézd a magyar focit és ezt most tényleg politikamentesen. Sok esetben bizton' állíthatom, hogy a telepi cigánygyerekek különbül rúgnák a bőrt mint a válogatott. De hiába vagy tehetséges, ha nem olyan körökben mozogsz esélytelen hogy bármire is vidd az adott sportban.
2021. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 igazad van
2021. jan. 9. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!