Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy látjátok a lovas sportot?

Hogy látjátok a lovas sportot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én azt vettem észre, hogy régen sokkal hamarabb felfedezték a tehetséges lovasokat(vagyis sok ilyet hallok), és tényleg foglalkoztak az emberrel. Ma meg inkább a pénz a lényeg, senkit se érdekel a tudás meg az se hogy lovagolsz, ha ki tudsz fizetni egy edzésért 10-15 ezer Ft-ot és több milliós lovad van akkor lehet belőled valami. Ha nem milliomosak az ember szülei akkor semmi esélye, hogy versenyezzen. Persze, a lovaglás egy drága sport, de ez már szánalom amit csinálnak néhány helyen.Pénzorientált az egész. Azokkal a gyerekekkel mindig kivételeznek,akiknek gazdagok a szülei, holott lehet nem is lovagolnak túl jól.... Ti hogy vagytok ezzel?

2021. jan. 9. 19:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Melyik más országban van ez másképppen...???


Semelyik országban sem az alsó rétegek sportja a lovaglás!

2021. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

11-es


Lehet, viszont azért mi számít alsó rétegnek? Csak mert Magyarországon ha valaki el tud menni 1 évben 1-2 alkalommal Európán belül nyaralni, az már középosztályban masírozik. Ausztriában az alsó munkás réteg is tud menni és mennek is síelgetni (igaz sokszor csak belföldön), ami szintén nem egy olcsó hobbi.

2021. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
3mas vagyok. Lepontozhattok nyugodtan, de nekem ne próbáljátok azt mondani, hogy ugyanazt a sportlovat külföldön olcsóbban meg tudnátok venni, mert nem így van. Magyarországon örül az ember ha nullára kijön egy lóval amikor belovagolja és eladja. Ha keres rajta valamit, az már extrán jó. Ismertem olyat is, amikor sehogy sem sikerült eladni egy lovat, aztán jött egy külföldi és a dupláját kínálta az árnak, mert azt hitte drágább a ló. Azután pedig dicsekedett hogy milyen lovat vett olcsón.
2021. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

#9 jól írja!


Szinte minden versenysportnál nagyon sokat kell beletenni a szülőknek! Nemcsak anyagiakban, hanem személyes közreműködésben is.

2021. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 mindneki tudja, hogy külföldön drágábbak a lovak
2021. jan. 10. 17:38
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
13mas vagyok. Akkor miért lettem lepontozva?
2021. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Lehet panaszkodni, de régen sem volt könnyű, persze nem tudom milyen régről beszélünk. A 90-es évek elején buzultam bele a lovassportba, és sokat segített az akkori edzőm, de tényleg igazi megszállott voltam, minden nap kimentem, cserébe nem vártam semmit, örültem hogy a lovardában lehetek, mert tudtam heti 1 lovaglás fér bele a családi költségvetésbe. Ma azt látom (lovardatulajdonosként), hogy a fiatalok mindent akarnak és azonnal, a szegények is. Kijárogatnak dolgozni, de büdös nekik a munka, keresik a kifogást, ha odaszólok valamiért még nekik áll feljebb. Van köztük egy-egy aki kiragyog, nekik mindig segítek, tartok külön órákat, felülhetnek a versenyes lovaimra. A lustábbjai persze úgy érzik ez kivételezés, mert az is, nyilván annak segítek akit megkedvelek, mert számíthatok rá.

Találnod kell egy ilyen lovardát, és tudod aki keres az talál. Lehet sokat kell keresni, vagy már el is mentél egy mellett? Ki tudja?

Persze segíteni is tudni kell, szóval ezt is meg kell tanulni, kinek kell egy segítő aki mindig útban van? Ezt is tanulni kell, de jó befektetés.

2021. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#17 évekig segítettem egy lovardában, az elején még persze minden jó volt, segítettem, cserébe lovagolhattam stb...aztán átment kihasználásba az egész...pedig minden nap kijártam, mínusz 10 fokba plusz 40 fokban nem számított ,csak az ,hogy lovakkal lehessek, tehát értem mit akarsz mondani.
2021. jan. 15. 20:01
 19/22 anonim ***** válasza:
Pont így voltam vele én is, kérdező...
2021. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit álltál ki, nem látok bele, csak azt mondom, nem lehet hogy csak egy kicsit kellett volna még kitartani mielőtt feladtad? Honnan tudnám, nem látok bele? Csak azt tudom, hogy most én vagyok a kiskirály a saját szemétdombomon, és van egy-két ígéretes fiatal aki segít, de hamar elkopnak amikor nehezükre esik segíteni. Aki viszont kiállja a próbát, azt segítem. Néha zsarnok vagyok és én is elcseszem, de aki visszatalál annak segítek. Van akin viszont nem lehet segíteni, mert elmarad az órákról, késik, kifogásokkal jön. Nem tudom te melyik kategória vagy és nem is érdekel, csak gondolatébresztőnek szántam az írásom, ha nem illik rád, akkor gondolom nem veszed magadra.
2021. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!