Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valakinek van tippje, hogy ne...

Felhasznalo vagyok kérdése:

Valakinek van tippje, hogy ne csússzon el?

Figyelt kérdés
Van egy Eskadron Fauxfur nyeregemelőm, de olyan puha, hogy két perc után a nyereggel együtt elcsúszik 10-15centit. A szügyelőre többet nem tudok már lyukasztani, mert konkrétan összenyomná a lovat. Valamit tudok esetleg alá rakni, hogy ne csússzon? Vagy valamivel kicsit összepiszkolnám az emelőt (liszt, keményítő stb.) lehet nem csúszna annyira

2021. jan. 23. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy van-e azon a nyeregemelőn ott az elején tépőzár, az lenne való arra hogy a hevederhez becsatold és így nem csúszik hátra, ez a nyeregalátéteken is szokott lenni. Ha nincs, akkor egyébként lehet rá varratni.

Az is lehet, hogy rosszul nyergelsz, pl. Túl előre a ló vállára.

2021. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán szükséges az a nyeregemelő?


Nem jól illeszkedik a nyerged, hogy kell? Lehet nincs is rá szükség.

2021. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
2es. Lehet hogy olyannak nem kell, aki már annyira tud lovagolni, hogy sose pattanjon bele véletlen a ló hátába, de olyannak akinek néha vagy gyakrabban előfordul, jobb ha van valami plusz ami védi a ló hátát.
2021. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

#3 A nyeregemelő nem ütés csillapításra való. Ha a nyereg jól illeszkedik és aláraksz egy nyeregemelőt akkor már nem fog jól illeszkedni illetve a gerincsatornát is szűkíti.

A nyeregemelő arra való ha nem illeszkedik a lovadra megfelelően a nyereg akkor a megfelelő nyeregemelő javíthat ezen és olyan irányba billenti a nyerget hogy az jó legyen.


De mostanában elég sokan "divatból" használják a nyeregemelőt mikor sok esetben semmi szükség nincs rá és csak ront a helyzeten.



Ütés csillapításra a zselék alkalmasabbak, mert az nem mozdítja semmilyen irányba a nyerget, csak egy plusz réteg a nyereg és a ló háta között.

2021. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
A zselé is ugyanúgy szűkíti a gerinccsatornát, ráadásul nincs tartása sokszor a kerinc mellett. Én szivacs marvédő párti vagyok, ami direkt védi a gerincet, és a nyereg melletti izmokra terheltet. Tompítja az ütődést, és nem szorítja le a nyeregalátétet mint egy átlagos zselé, ami szintén korlátozza a ló marját.
2021. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
gerinc melletti izmokra*
2021. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A lónak mindenképpen szüksége van rá. Van rajta tépőzár, de a nyereggel együtt ugyanúgy elcsúszik, de az alátét a helyén marad. Nem nyergelek rossz helyre, ennél tapasztaltabb vagyok, másrészt van edzőm, szólna ha úgy gondolná nincs jó helyen a nyergem.
2021. jan. 23. 19:01
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Ha nyergestől mindenestől elcsúszik akkor rossz rá a nyereg.


Mi az hogy a lónak mindenképp szüksége van rá? A nyeregemlők csak ideiglenes megoldások addig amíg a nyerged megfelelő lesz.


Szóval vegyél olyan nyerget ami illeszkedik a lovadra és akkor nyeregemelő se fog kelleni.

2021. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8as válaszolónak:

A nyeregemelő feladata, hogy eloszlassa a lovas és a nyereg súlyát a ló hátán. Gyenge hátú idős lóra személy szerint fontosnak tartom, hogy legyen (zselé is van rajta). Másrészt, mint már mondtam, az emelő túl puha, ezért csúszik el, mivel nem egy emelőm volt már (azokkal nem volt ilyen probléma), tudom, nem a nyereg illeszkedése okozza.


Ha valakinek esetleg lenne tényleges ötlete, az legyen szíves ossza meg velem. Aki meg továbbra is belekötne abba, hogy mi nem jó, ne rám pazarolja az idejét. Köszönöm!

2021. jan. 23. 20:13
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát de basszus ha tudod a probléma forrását akkor mi a kérdés?

Csúszós az emelő?

Cseréld le olyanra ami nem csúszós. Ennyi.


De szerintem úgy hogy ennyi cuccot rápakolsz kellő képpen korlátozod a gerincét de hát te tudod. Többet rontasz vele.

2021. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!