Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szintetikus vagy a bőr nyereg...

Szintetikus vagy a bőr nyereg jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az iskolai házidolgozatomhoz végzek "kutatást". És több dolog is érdekel a nyergekkel kapcsolatban:


Tehát szintetikus anyagú vagy bőr nyereg a jobb, és miért? (Előnyök és hátrányok szintúgy érdekelnek.)


Továbbá ki, milyen nyerget használ? (Csináltatott, vett, márka, fajta, stb.)


A válaszokat nagyon szépen megköszönöm!



2021. febr. 6. 22:02
A kérdező szavazást indított:
szintetikus
bőr
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én bőr nyerget használok, csináltattuk, mert a lovamnak elég érzékeny háta van. A bőr a ,,hagyományos", ezt szoktam meg, szintetikusból csak rosszabb minőségűt próbáltam, és abban nagyon csúszkáltam. A bőr olyan szempontból elegánsabb is. Én személy szerint ezt kedvelem jobban, de kinek mi:)
2021. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Az enyém lóbõrbõl készült, a saját lovaméból mert szeretem szõrén megülni az én Majámat.
2021. febr. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bőr általában tartósabb (bár egy jó minőségű szintetikus felveszi vele a versenyt), a szintetikust könnyebb tisztán tartani és nem kell ápolgatni, a bőr szerintem is elegánsabb, szintetikusból kisebb a választék, minőségben egyformák (vannak felsőkategóriás nyeregmárkák, amiknek van szintetikus nyerge is), ha valaki nem szeretne halott állatok bőréből nyerget, akkor neki tökéletes megoldás a szintetikus, szintetikus általában könnyebb, a bőrt lehet javítani, de a szintetikust nem annyira.

Most ezek jutottak hirtelen eszembe.

Volt már több bőr és szintetikus nyergem is. Mindkettő között volt szerelem és olyan is, amit utáltam, ez nem az anyagtól függ szerintem.

2021. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk Daslö szintetikus nyerek vannak, de nekem van bőr nyergem is. A szintetikust könnyebb tisztítani, de nem olyan tartós, mondjuk ezek a Daslök váza se valami tartós. Viszont nem csúsznak, ha benne ülsz és viszonylag könnyűek.

A bőr nyereg sokkal tartósabb, pl ott vannak a 100éves bock nyerek, amik használhatóak. Természetesen gondosan ápolni kell, viszont ezeket a nyergeket egy mester tudja alakítani, újratömni, javítani. A szintetikus esetén egy 5 éves aktívan használt nyereg kikopik, deformálódik, igaz 60-80 ezer körül vannak az olcsóbbak, kb kuka. Egy jobb bőrnyereg is 200 körül kezdődik újonnan, de ha vigyáz rá az ember 10 év után, egy kis generállal még mindig el tudja adni egy 100asért.

2021. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez több mindentől is függ. Persze szerintem is a bőr nyereg a jobb, de nem mindegy milyen minőségű börből van. Vannak olyan rossz minőségű bőr nyergek amik soha az életben nem fognak idomulni a lovad hátára, nem puhulnak meg, cserébe olcsóbbak (újonnan kb. 50.000 - 250000ig) ezéknél sokkal jobb egy jól illeszkedő puhább szintetikus (pl wintec). Ha csak Hobbyból lovagolgatsz nincs akkora terhelésnek kitéve a ló elég egy drágább szintetikus ami még mindig olcsóbb lesz némelyik rosszminőségű bőr nyeregnél. Sajnos erről sokan megfeledkeznek (szerintem) és mindenki csak a bőrért van oda...

A használt bőr nyergekkel pedig az a probléma hogy gyakran hibásan (sérülten) adják őket, (átvágva a,, hobby" lovast) amit csak egy hozzá értő szakértő szeme szúr ki...

A versenyzés pedig már teljesen más kategória... (persze szinttől függően)

2021. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!