Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most vettük a lovamat. Elvileg...

Most vettük a lovamat. Elvileg az előző helyén szerette a lucernát( ami ugye gyógynövény és kábít is) ott semmi baja nem volt, nálunk nem kap lucernát és szerintem front kólikája van amit eddig a lucerna elnyomott. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Mik a frontkólika legfőbb és legegyértelműbb jelei? Ti mit ajánlotok rá? Gyógyszer esetleg vagy valami más?

2021. febr. 8. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A lucerna nem gyógynövény és nem is kábít.


Hívjátok ki hozzá a dokit és megmondja mi a paci baja. De lehet, hogy csak a környezetváltozás miatt van ez.

2021. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már kihívtuk az állatorvost volt nála. És dee a lucerna gyógynövény
2021. febr. 8. 16:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy a rendszertelen kólikák vagy frontkólikától vannak vagy gyomor fekélytől

Mert a ló egyik nap jól van másik nap nem

2021. febr. 8. 16:04
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

A lucerna nem gyógynövény.

[link]

Ha a takarmánylucernára gondoltál, akkor az részben igazad van, de az sem egy kifejezett gyógynövény, és ha annak is használják, akkor is inkább az embereknek.

[link]


Szerintem is hívjatok hozzá állatorvost ha tényleg komoly baja van.

2021. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána.

A lucerna takarmány növény.

Az is hülyeség, hogy kábít, hisz pont, hogy felpörgeti a lovakat. Sokkal több energiát ad mint a széna.

A mi lovardánkba a pónik is azt eszik és ez mellé nem is kapnak semmit és pörögnek ezerrel. A nagyobb loval is csak minimális müzlit igényelnek, semmi többet.



Ha ennyire nem értesz a lovakhoz, nem kellett volna megvenni

2021. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

"....( ami ugye gyógynövény és kábít is)...."

A lovad dohanyzik ??? Csak akkor kabit , ha szivod...


#4-nek : Aaa , nem komoly , csak dicsekszik , hogy neki van lova , amig mi lakasban macskazunk ...

2021. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értek a lovakhoz hidd el és már leírtam hogy hívtunk állatorvost de ő se tud semmi mást mondani csak amiket leírtam hogy front kólika vagy gyomorfekély de csak 17.-ere kaptunk időpontot gyomortükrözésre és ma is felhívtam hogy nincs jól a ló de azt mondta nem tud mit csinálni csak görcsoldót adni.
2021. febr. 8. 16:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok másik orvost.
2021. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Most komolyan : ha hirtelenjeben at lett allitva a taplalkozasa , akkor persze , hogy faj a hasa...meg kell tanulnia a gyomranak felbontani/megemeszteni az uj taplalekot .... es lesz az meg rosszabb is... Remelem nem oreg , mert beledoglik es remelem nem fiatal , mert a lucerna megvonasaval elveszed a novekedesehez fontos proteint , es csokkented pl a calciumbevitelet..

Hogy hivjak ?

Fiu vagy lany ?

Mit adsz neki enni?

Zabot? Az szekrekedest/beldugulast is tud okozni.

Es friss lucernat ne egyen , csak szarazat... egy ideig fing aztan szetdurranhat a pocija a gazkepzodestol ..

2021. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

3 éves csikó

Ő egy kanca ló Csininek hívják

Most csak vitaminos tápot kap parafin olajjal reggel este és széna mindig van előtte. (Ha még lényeges akkor ő egy angol telivér)

2021. febr. 8. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!