Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyógynövényt érdemes...

Milyen gyógynövényt érdemes adnom a csikómnak?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 1 éves és rendszeresen legelőn is van, sötétedéskor, rossz időben boxban. Az kancától már elválasztva van. Egészséges, mint a makk, de szívesen egészíteném ki az étrendjét valami jó kis természetes gyógynövénnyel, valószínűleg jót tenne neki, nem ártana. Esetleg valami ami a fejlődését segíti, stb. Utána néztem kicsit, a gyömbéren, páfrányfenyőn gondolkoztam, de nem tudom hogyan kéne adni neki, száríva vagy frissen, milyen mennyiségben. Ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok, tanácsotok kérlek osszátok meg. A válaszokat előre is köszi!

2019. febr. 4. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Bármelyik gyógynövényt adhatod neki!Nem árt sőt még jót is tesz neki!Bármennyit adhatsz mert annyit úgysem tudsz venni vagy szedni amennyi megártana neki!Én szoktam neki kamillát adni nyersen és szárítva is!Mindegy hogy adod ha megszárítod száraz lesz ha nem akkor meg nyers marad.A fűvet is eszi szárítva is és nyersen is ezért ez i mehet neki bárhogy.A gyömbért viszont nem tudom!Szerintem adhatsz neki azt is de inkább várjuk meg a többi válaszokat.
2019. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nyalósón kívül (télen) nem adtam semmit. Írod, hogy egészséges, jól fejlődik, de ha mindenképpen szeretnél neki adni, én biztos a kész terméket adnám, mert abban biztosan a megfelelő arányban vannak a növények.

[link]

2019. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2019. febr. 4. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Na, azért bármennyit szerintem ne, de a kamilla tényleg jó
2019. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Inkább magam szeretnék neki keverni, ha lehetséges, olvastam ezt a cikket, csak az arányokat nem tudom hogy kéne megoldanom.
2019. febr. 4. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Azért mondtam hogy bármennyit mert annyit nem tudnál összeszedni amennyi sok lenne. Mert most 3-4 marék amennyit össze tudsz szedni az nem sok neki!De persze ha csak azon él azt tudom hogy nem jó de az lehetetlen annyit összeszedni!Így már értitek?

2019. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam hogy kaszálnám a kamillát :D
2019. febr. 4. 20:17
 8/13 A kérdező kommentje:
A csalánról mi a vélemény?
2019. febr. 4. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt is ugyanúgy lehet csak abból kevesebbet!kb.napi 2 marék a csalánból és kb napi 5marék kamilla.Persze egy nap ne add egyszerre a kettőt!Csak felváltva vagy eleve csak egyet adj.
2019. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még jó hogy a csalán mérgezőnövény a lovaknak... Lábára borogatásnak előkeverve jó de nem szabad etetni!!


Van kimondottan erről szóló könyv Gyógynövények lovaknak címmel ha jól emlékszem.

Fontos hogy nem minden növény úgy hat a lovakra mint emberekre e mellett tudni kell mi az ami mérgező is.

Előtte olvas sokat. Járj utána mit szabad mit nem mert nem játék. Itt a loviba ilyen miatt köszönhető egy ló elpusztulása..

Én is szoktam adni de csakis akkor ha körül jártam a témát vagy 1000x és csak is kúra szerűen.

2019. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!