Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért dörzsölődik ki és mit...

Miért dörzsölődik ki és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
A 4 éves lovamnak elkezdte valami nagyon kidörzsölni a szőrét. Van két nagy folt a gerince két oldalán a hátán középtájt, és lejjebb is kettő(még szimmetrikus is). Szerintem a nyeregalátét dörzsöli ki de nem értem hogy miért(nyeregemelőt is használok). Ez a probléma nem régen jelentkezett ez előtt semmi gond nem volt vele. Mit kéne csinálnom vele hogy ne dörzsölődjön így ki?

2021. febr. 9. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyereg mennyore illeszkedik rá? Mert ha nyomja akkor bármit alápakolhatsz, felfogja törni.
2021. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Illeszkedik rá a nyereg azzal nincs probléma. Még arra gondoltam hogy lehet fel kéne tömetni és azzal van a gond.
2021. febr. 9. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel kell tömetni akkor nem illeszkedik, nézesd meg egy nyergessel, hogy mi a probléma.
2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyergessel nézd meg, meg először a szőr megy le, utána a bőr is, szóval idővel kisebesedik. Valami törheti, nyereg, de az alátét is lehet a ludas. Azt milyen gyakran mosod, cseréled? Ha ki van keményedve a retektől az is gondot okozhat. Mindenesetre addig nem lovagolnám ezzel a felszereléssel míg nem jártál utána mi a gond. Esetleg nem fogyott vagy hízott a lovad? Mert az is okozhat gondot, hogy az alakváltozása miatt már nem úgy fekszik fel a nyereg.
2021. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elviszem a nyerget nyergeshez mindenképpen. Az alátétet rendszeresen mosom megkeményedve sosincs. A lovam mivel most nyáron lett belovagolva ezért elég sokat alakult azóta de nem fogyott vagy hízott.
2021. febr. 9. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nyerget kell elvinni, hanem nyergest kell hívni, hogy megnézze, hogy áll a lovon.


Fix, hogy a nyereg nem jó a lóra. Attól, hogy nem hízik és nem fogy az izmai változnak, főleg egy frissen belovagolt lónál.

2021. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nyereggel lesz a gond, fiatal még, hiába volt eddig jó a nyereg valószínűleg változott és már nem az. Hívj egy jó nyergest, én Ramona Koen-t ajánlom.

A nyeregalátét max akkor dörzsöl, ha már nagyon koszos, de akkor sem szimmetrikusan.

2021. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!