Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyezni 15 éves lóval?

Versenyezni 15 éves lóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 15 éves lovam, nagy a menőkéje, szokott lenni a faluban ügyességis és terepverseny is, szerintetek kipróbálhatnám vele? Vagy ennyi idősen inkább már ne vigyem? Valamint rövidebb távlovas verseny sok lenne neki?

Másik kérdés, van egy 3 éves magyar félvér a lovardában, lehetőségem adódott rajta is lovagolni/foglalkozni vele(mivel gazdája nem mindig ér rá és jóban vagyok vele, így felestartásban tartjuk, félig enyém a ló) Elég lusta lovacska, meg néha makacs is, neki még korai lenne esetleg a versenyzés? Még várjunk vele?


2021. febr. 10. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2021. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem értem mit nem lehet érteni a kérdéseken...normális válaszokat várok, értelmes kérdést írtam ki.
2021. febr. 10. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a 3 évessel semmiképpen! Ez egy csikó. Nem makacs, csak még nem tud semmit. Nem értesz hozzá, csak el fogod rontani és a gazdája is haragudni fog rád ha ért picit is hozzá.. ha értene mondjuk nem engedné hogy foglalkozz vele.


Ha a 15 éves ló jó állapotban, kondiban van, akkor azzal még simán mehetsz, de ne úgy mint a hülye, mindig figyelj rá hogy ne csavard meg a fordulókban, ne gyorsaságra menj, hanem precizitásra.

2021. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de honnan tudod, hogy milyen szinten vagyok? Mi az, hogy ne foglalkozzak a feles lovammal? Van edzőm, megkérdeztem őt is, de kiváncsi vagyok mások véleményére is. A másik feles gazdája pedig velem egyidős, és hasonló szinten vagyunk. A csikó szeptember óta van folyamatos képzés alatt, és ismertem olyan lovat is aki 10 évesen volt makacs, pedig ő már rég bevolt lovagolva...és lovagoltam már fiatal teljesen együttműködő lovon is.
2021. febr. 10. 19:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Abból gondolom, hogy ilyeneket kérdezel itt gyakorin. Sok edző sincs olyan szinten, hogy egy csikót rá lehessen bízni, nem a tanítvány hibája hogyha az edzőnek nincs milyen tudást átadni. Lehet fáj az igazság, de abból is, ahogy írsz egyértelműen kivehető mi a helyzet.
2021. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja igen és hozzátenném a ló nem feltétlen makascs, lehet hogy kifejezetten érzékeny ló, ami nem tűri el úgy a lovashibákat, mint egy extra jóindulatú csikó.
2021. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 15 évessel kis ügyességire simán, de legyél vele türelmes, ha sose járt még versenyszférában. A távlovas versenyekhez komoly felkészülés kell lovas és ló részéről is. Oda azért kérném egy állatorvosi véleményt is, hogy milyen állapotban van a ló (lábai, stb). Ennyi idősen még nem öreg, de ha rosszabb helyeken is járt akkor simán lehet, hogy már “le van amortizálódva”.


A csikót hagyjad. 3 évesen még semmi dolga a versenyen és labdába se rúghat. Neki még az a dolga, hogy tanuljon, maradjatok az edzéseknél. (Bár én 4 éves korig nem ülök még csikóra, csak szoktató jelleggel, de ez már más tészta.)

Egyébként egyetértek az előttem szólóval. Simán lehet, hogy az edződ sem ért egy csikóhoz (Magyarországon ez a gyakori sajnos) és a makacsság általában a lovas hibája, csak nem veszi észre, mert még képzetlen hozzá (ami nyilván nem a te hibád, de akkor nem vállalnék be csikót).

2021. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érzékenynek biztosan nem érzékeny( nem belétek akarok evvel kötni csak egyértelműen látszik, hogy nem az) azt elismerem, hogy nem vagyok profi, nem én kezdtem el belovagolni, én bízom az edzőmben, nyílván ti nem ismeritek így tapogatóztok csak, hogy milyen lehet. Edző mellett lovagolom, ha azt látná, hogy nem tudom kezelni a lovat biztosan szólna/mondaná.
2021. febr. 10. 21:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Az érzékenyt szerintem félreértetted. Úgy értettem, hogy érzékeny, hogy maximalizmust vár el a lovasától. Ha lusta a ló az nem csak azért lehet, mert nem érzékeny az oldala, lehet hogy érzékeny és valamilyen vagy több lovashibára is így mutatja ki, hogy lusta. Ez is az érzékenység jele lehet.
2021. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nekem kell megoldanom a problémákat, nem mondtam, hogy bármi is a ló hibája, az elején az idősebb lovam is megijedt nagyon sok dologtól, mikor határozottabb lettem ezeket teljesen elhagyta.
2021. febr. 10. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!