Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy lovaglás...

Mit tegyek, hogy lovaglás közben ne dőljek előre?

Figyelt kérdés

Ez általában akkor van velem ha egy hosszú nyakú lóval lovagolok, vagy egy olyan lóval aki folyamatosan rángatja / húzza a szárat. (főleg ha fáradt már ugye) Ilyenkor sajnos kicsit előbbre is dőlők vagy a könyököm nincs a testem mellett, és nagyon kinyújtom a kezem, és így elég rossz a testtartásom. Nem tudom mit tehetnék ez ellen.. Hosszabb szárat ha engedek neki, az már túl hosszú a feladatokhoz, ha kicsit hátrébb dőlők akkor olyan mintha én tartanám vissza a lovat, és lelassul, veszít a tempójából. Szóval ezért nem nagyon tudom, hogy mit tehetnék..Tippek? Tanácsok?

Köszönöm előre is a segítséget :)



2021. febr. 14. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Dőlj hátra, és ne engedd, hogy a ló a szárba feszüljön. Mozdíts a száron folyamatosan. Pici szivacsozós mozdulatokkal.


Ha a ló lassul, akkor neha pálca és folyamatosan hajt a csizma.

2021. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itthon annyi nem elterjedt, de vannak “labdás” ülésjavító feladatok.

A te esetben ez segíthet: tegyél 1-1 labdát a könyököd és a törzsed közé lovaglás alatt. Ha végigviszel így pár edzést a neked problémás lovakon, az nagyon sokat segít, hogy berögzüljön a helyes testtartás minden esetben.

Persze hozzá kell szoktatni a lovadat (és a pályán lévő többi lovat is) a labdákhoz, hogy pl. me ugorjon ki alólad, ha leesik a labda lovaglás közben. Emiatt egy lovasiskolában nehezebb lehet kivitelezni, de ha egyéni edzéseid is vannak akkor nem lehetetlen :)

2021. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dőlj hátra és mindíg legyen ott a csizmád hogy ne lassuljon. Meg figyelj arra is, hogy akkor jó a tartásod ha a sarkad csípőd és a vállad egy vonalban van.
2021. febr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy keret, amit te adsz a lónak, azt meg kell tartanod. Ha rángatózik, se engedj neki. Maradj egyenes és ha érzed, hogy lassul, akkor csizma, esetleg pici pálca. Nálunk is van olyan ló, hogy ha unja a banánt, akkor elnyúlik, mint a rétestészta. Meg kell tartani és bele kell hajtani a szárba, használja szépen az izmait. Nyugi nem lesz semmi baja, lehet kicsit ellenkezik, de ne hagyd rá. Iskolalovaknál ez gyakori.

Amúgy csak van ott egy oktató/edző neki a dolga ezt megoldani. Vagy lehet hogy mondja is, hogy mit kell csinálni csak nem figyelsz eléggé rá (sajnos sokszor ezt tapasztalom).

2021. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!