Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szintetikus nyergek?

Szintetikus nyergek?

Figyelt kérdés
Amióta csak lovagoltam, mindig bőr nyergek között voltam, bőr nyergekben ültem, és mindenhonnan a bőr nyergek istenítését hallottam, így én is bőr nyerges lettem.... De mi van a szintetikus nyergekkel? Tényleg kevésbé strapabíróak? Nekem a legtöbb nem is tetszik, de valamiért csak ilyenek passzolnak árban és méretben is, szóval el kezdtem gondolkozni.. Kinek mi a tapasztalata velük?

2021. febr. 15. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt egy hasonló kérdés, hátha találsz benne valami hasznosat. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__10952572-szin..

Nekem volt és szerettem, áldás volt, hogy nem kell ápolgatni. Szerintem középkategóriában ugyanolyan jók, mint a bőr nyergek. Felső kategóriában szerintem a bőr nyergeket gyártó márkákat nem veri semmi. (Alacsony árkategóriás szintetikusat viszont inkább ne, azok nagyon nem szoktak jók lenni.)

2021. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én AZT a tipikus rossz szintetikus nyerget próbáltam egyszer és abban nagyon csúszkáltam. De azt is tudják jól csinálni, csak azt még nem nagyon fedezték fel, ha lehet így mondani modern cucc. Amúgy könnyebb tisztítani, kevesebb a macera vele. Nagyon jó nyergek vannak köztük. Csak jót kell találni. Mint bőr nyergeknél, ezt is el lehet rontani, vagy nagyon jól megcsinálni. Ha árban belefér érdemes jó helyekről nézni, így valószínűleg nem fogsz csalódni.
2021. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt vennél egyet, mindenképpen próbálj ki egyet van akinek tetszik van akinek meg nem annyira jön be.
2021. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt egy Daslöm 5 évig, aztán inkább leselejteztem. Hobbira, könnyű lovasnak, terepezni, heti 1-2-3 alkalomra tökéletes, ha a lóra is jó. Azóta bőr nyergem van egy angol, meg egy western is.

Viszont több lovasiskolában is láttam, hogy ezeket az olcsó nyergeket nyúzzák, van ahol 7-8 éve is. Ilyenkor már többet árt, mint használ, nem arra van kitalálva, hogy 4-5-6 órát legyen napi szinten használva mindenféle súlyú lovas alatt.

2021. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!