Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló ilyen körülmények...

Saját ló ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan 8 éve lovagolok és elég régi álmom egy saját ló. Nincsenek nagy céljaim, nem szeretnék versenyezni, csak hobbiból (esetleg a jövőben hajlok felé hogy saját lovakat tartsak), szórakozásból csinálom. Jelenleg van egy feles lovam akit heti háromszor lovagolok és földről dolgozok vele, eléggé tetszik ez a saját ló dolog és megfordult a fejemben hogy lehet jó lenne egy saját társ számomra. A problémám csak annyi hogy a lovarda elég messze van az otthonomtól így elég macerás lenne suli mellett hogy minden nap foglalkozhassak vele így arra gondoltam keresnék a közelembe bértartást. Lehet hogy lenne egy jó hely, viszont itt nincs oktatás így magamra lennék hagyatkozva, edző nélkül. Imádok terepekre járni így valószínű hogy jó időben sokat mennék a pacival. Mit gondoltok erről? Bele merjek vágni? 16 éves lány vagyok egyébként. (és arra gondoltam heti egyszer átjárhatnék a jelenlegi edzőmhöz órákra, legalábbis az elején biztos)

2021. febr. 18. 14:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg heti kétszer lovagolok egyedül és egyszer oktatóval
2021. febr. 18. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szüleidnek sok a pénze, hajlandóak rákölteni és te min. Heti 4x kitudnál hozzá járni a bértartássao akkor hajrá. Minden más esetben nem javaslom, mivel hobbisként felesleges pénzkidobás lovat venni
2021. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Én kiskoromtol 16 éves koromig lovagoltam mindíg szerettem volna saját lovat, de aztán a lovaglás sem fért már össze a sulival nem hogy saját lovam legyen akivel azért kell foglalkozni nem csak heti 1-2 napot. Saját ló ennyi idősen csak akkor jó szerintem, ha ezzel kapcsolatosan tanulsz tovább, vagy majd felnőtt ként mikor látod, hogy van rá időd és energiád
2021. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Heti két lovaglás rettentő kevés, ha már most ennyi fér csak bele, mi lesz érettségi (esetleg egyetem), munka mellett? Egy ló több évtizedes elköteleződés is lehet. Ráadásul ugye nem csak lovagolni kell. Persze pénzért mindent megcsinálnak helyetted, de egyrészt ezt baromira meg kell fizetni (a szüleidnek, mert erre sajnos nem diákmunkás bér kell), másrészt tulajdonképpen akkor csak papíron a tiéd az a ló, alig lesz vele több kapcsolatod, mint egy iskolalóval.

Én nem vennék, ha már most úgy vagy vele, hogy kevés időd lesz rá. Előbb fejezd be a sulit legalább.

2021. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Kezdődik, Apu, kezdődik...

Vagy csak folytatódik? :-D

2021. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint mondtam már jelenleg is heti háromszor lovagolok, épp azért kéne a közelbe helyet keresnem hogy szinte minden nap tudjak menni foglalkozni vele
2021. febr. 18. 16:53
 7/7 A kérdező kommentje:
De megértem és köszönöm a válaszokat, a pénz természetesen a szüleimet terhelné és abba a szerencsés helyzetbe vagyok hogy ők megengedhetik maguknak ezt a kiadást. Ettől függetlenül ezek alapján amiket mondtok valószínű hogy megvárom amíg felnövök és saját keresetem lesz. (Ha ugyebár még akkor is űzni fogom ezt a sportot)
2021. febr. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!