Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajándékoznátok ilyen körülmé...

Elajándékoznátok ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Van egy stafford szukánk, 4,5 éves. A volt férjem kutyája, ő elköltözött tömblakásba, oda nyilván nem vitte. Mondtam, hogy maradhat. De sajnos nem igazán fogad nekem szót, kajla, úgy érzem, nincs tekintélyem. A kislányunk 3,5 éves, a kutya folyton fellöki, bökdösi, nagyon erőszakosan próbál vele játszani. (Mármint a kutya a gyerekkel.)

Van mellette egy foxi keverék kutyus, akit nagyon elnyom a szuka, de azért biztosan szeretik egymást. A foxi miatt nem aggódom, ő idősebb, volt már olyan helyzetben, hogy elpusztult a mellette élő kutya, és utána nem volt semmi gond.

De nem tudom, a staffit mennyire viselné meg egy új gazda? Meg tudná szokni?


2014. szept. 22. 13:52
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az, hogy a kutya, ami évek óta veled él, nem fogad szót neked, nem az ő hibája. A kérdés az, hogy te akarod-e. Ha igen, vidd el kutyaiskolába, ahol megtanulod, hogyan kezeljed. ha nem, akkor viszont jobb, ha új gazdát kerestek neki.
2014. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben mérlegelni kell.

Egyrészt... akarod megtartani a kutyát?

Ha a válasz igen, akkor felvetődik a következő kérdés: van időd, energiád változtatni a kutya viselkedésén? Ha a válasz igen, akkor kezdjetek kutyaiskolába járni, vagy hívjatok házhoz kiképzőt.

Ha a volt férjed ragaszkodik a kutyához, még midig magához veheti, megfelelő mozgatás mellett szinte bármilyen kutya elvan lakásban is.

A kutyákban az a szép, hogy szinte bármit képesek megszokni. Ha nem vagy falkavezér, akkor nem is kötődik eléggé, akkor pedig nem fogja megviselni a helyváltozás sem.

Egyébként az ilyen kutyák "erőszakos" játéka sokszor nem is erőszakos, csak nekünk tűnik annak. Ilyenkor az a helyzet, hogy meg kell mutatni, mit tartunk kívánatosnak és mit nem.

2014. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 csabika1971 ***** válasza:
74%
Stafford egy gazdás kutya ha eddig nem tudtad elfogadtatni magad vele ez után sem fogod. Próbálj neki gazdit keresni, mert értő kezekben jó kutya válhat még belőle, melletted meg csak egy "csibész" marad.
2014. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg érzi a kutya, hogy én annyira sosem szerettem sajnos. Amikor az én kutyám elpusztult, rá 1 hónapra idehozta őt a férjem. Nekem még friss volt, nem kellett volna. És ez rányomta a bélyegét a későbbi kapcsolatomra a kutyával. Én nem igazán szeretem, igazából sajnálatból van velünk. Ő meg nem tekint engem szerintem falkavezérnek. A volt férjem katona, most külföldön van, amúgy meg katonai sállón lakik, oda nem viheti.
2014. szept. 22. 14:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként okos kutya, csak sokat kellene vele foglalkozni. Én egyedül nevelem a kislányomat, mellette dolgozom, néha élni sincs időm sajnos. :(
2014. szept. 22. 14:07
 6/13 csabika1971 ***** válasza:
100%
Ajándékozd el valaki hozzá értőnek, mert ez a kutya csak a fejetekre fog nőni. Ne akarjatok egy Staffordot falakvezérnek a családban.
2014. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények között jobb lenne elajándékozni. GBiztosan, hogy sokan szeretnének egy kis Staffit :D
2014. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ajándékozd el,mindenhol jobb helye lenne mint nálad. Te nem szereted ezt a kutyát.
2014. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Neked és a kutyusnak is az lesz a legjobb, ha elajándékozod.
2014. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen egy új gazdi lenne az ideális megoldás. De mielőtt bármit cselekszel, beszéld meg a dolgot az exeddel, nehogy később nagy harag legyen miatta.
2014. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!